Kaymakam Vural, OSB’deki yatırımcılarla bir araya geldi

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren yatırımcılarla bir araya geldi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, tekstil, gıda ve diğer sektörlerdeki yatırımların yer aldığı Elbistan Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. Yatırımları yerinde gören Kaymakam Vural, firma yetkililerinden de tesislerin işleyişi hakkında bilgi aldı.

OSB Müdürü Sefa Demir’den faaliyette olan tesis sayısı, istihdam ve planlanan yatırımlar hakkında kapsamlı brifing alan Kaymakam Vural, daha sonra yatırımcılarla görüş alışverişinde bulundu.

Toplantı öncesinde değerlendirme yapan Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Elbistan OSB’nin kent ekonomisi açısından lokomotif görevi üstlendiğini belirtti.

Elbistan OSB’nin yeni etabının da açılmasıyla birlikte özellikle istihdamda önemli bir sıçrama tahtası olacağını vurgulayan Kaymakam Vural, “Elbistan Organize Sanayi Bölgemizdeki yatırımcılarımızla buluştuk. OSB’mizin mevcut durumu ve gelecek planlamaları ile ilgili yapabileceklerimiz ve varsa sorunları masaya yatırdık.

Elbistan OSB’nin, 1.etabında önemli bir ilerleme var. Tabii bizim hedefimiz mümkün olan en kısa sürede 2.etapta da yatırımlara başlayabilmek. Tekstil, mobilya, gıda ve yapı malzemeleri gibi birçok sektör burada yerini almış durumda. Orta ve uzun vadede sanayicilerimize sunulacak yaklaşık 1500 dönüm alanımız daha bulunuyor. Bu alanın da yatırıma açılması ile birlikte hem sektör çeşitliliği hem de istihdam açısından farklı bir düzeyi yakalamış olacağız” şeklinde konuştu.

OSB’nin gelişmesi noktasında tüm paydaşlarla birlikte çözüm odaklı bir yönetim sergileyeceklerinin altını çizen Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “OSB’nin büyümesi, kent ekonomisinin büyümesi anlamına geliyor. Buradaki yatırımlarla birlikte çarpan etkisini de hesapladığımızda ciddi istihdam oluşmasını ümit ediyoruz. Tekstil yatırımlarının da tam olarak faaliyete geçmesiyle birlikte bunu daha yakından göreceğiz inşallah. Şehrimizin geleceği adına çok önemsediğimiz organize sanayi bölgemizde yatırımcımızın her an yanında olmaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

05 Eki 2022 - 17:58 - Güncel