Elbistan Devlet Hastanesi’nde Anne Sütü ve Emzirme şenliği düzenlendi

Elbistan Devlet Hastanesi’nde 1-7 Ekim Anne Sütü ve Emzirme Haftası dolayısıyla şenlik düzenlendi.

Elbistan Devlet Hastanesi’nde Anne Sütü ve Emzirme şenliği düzenlendi
Elbistan Devlet Hastanesi’nde Anne Sütü ve Emzirme şenliği düzenlendi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri anne sütü ile beslenmenin önemine yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla Emzirme Haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta kapsamında düzenlenen etkinliklerde her annenin kendi bebeğine özel ve uygun olarak ürettiği anne sütünün, yaşamın ilk 6 ayında bebeklerin ihtiyacı olan tüm besin maddelerini ve sıvıları içerdiği önemle vurgulanıyor.

Bu kapsamda Elbistan Devlet Hastanesi’nde farkındalık standı oluşturularak şenlik düzenlendi. Standa Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat Akkan, İlçe Sağlık Müdürü Kazım Çıtak ve yöneticiler katıldı. Standa gelen kadınlara ve vatandaşlara Anne Sütü-Emzirme Danışmanı Kısmet Erik ve görevliler tarafından anne sütünün önemine ilişkin bilgiler verildi.

Anne sütünün, bebeğin tüm ihtiyacını karşılayacak içeriğe sahip olduğunu ve bebeğin geleceğine yapılan en büyük yatırım olduğuna dikkat çeken uzmanlar, vatandaşlara birçok hastalıkların da oluşumunu engellediğini anlattı.

Anne sütünün, bebeğin ilk aşısı olduğuna işaret eden görevliler, fiziksel olarak bebeği beslerken,  ruhunu da doyurduğuna işaret ettiler.

Anne sütüyle ilgili broşürlerin de dağıtıldığı şenlikte vatandaşlara şerbet ikram edildi. Ayrıca da fidan dağıtımı yapıldı.

 

04 Eki 2022 - 17:39 - Güncel