Özgen: “Bir devir kapanıyor”

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, mevcut iktidarın vatandaşla ve millete vereceği hiçbir şeyin kalmadığını ifade ederek, “Bir devir kapanıyor” dedi.

Başkan Özgen, Elbistan özelinde de belediyecilik hizmetleri, KASKİ’nin Ceyhan Nehri’ne atık boşaltması ve sokak köpekleri sorununa dikkati çekti.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, “ Son 20 yılın muhasebesini yaptığımızda iktidarın ilk 8 yılında çok güzel işler yapıldı. Milletimiz adına ümitlendik ancak son 12 yılda ise yağmalanan, talan edilen, öldü fiyatına peşkeş çekilen kamu varlıkları ve halkımızın zamlar altında ezilmesi ile karşılaştık. Bu zamları haşa Allah’tandır diyen bir Diyanet İşleri Başkanı, yüce kitabımızdaki ayetleri hafife alarak ‘bakara makara’ diyenler, Reza Zarrap’lar, para sayma makineleri ve kasalar, banyolara saklanan dolarları gördük. Rahip Branson ve Almanya’ya gönderilen gazeteciler, pudra şekerleri, Zindaşiler, Oslo ve Habur mahkemeleri, Dolmabahçe’deki çözülme süreçlerini unutmadık. Havuz medyadan akan irinler, öğretmenlere yapılan haksızlıklar, KPSS’deki haksızlıkların son olmasını diliyoruz. Mevcut iktidarın bu millete vereceği hiçbir şey kalmadı. Memur, işçi, emekli, çiftçi ve köylü zor durumda. İnşallah bu kötü günler geride kalacaktır. Sandıkta sağduyu, akıl ve demokrasi kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

KASKİ’nin Ceyhan Nehri’ne kanalizasyon ve vidanjörle atık bırakmasına sert tepki gösteren Başkan Özgen, “Baybars Çeşmesi’nin hali ortada. Bu kadar mı duyarsızsınız. Başıboş köpekler ortada geziyor. Çocuklarımız okula gidiyor bunun çaresine bakılması gerekir. Sayın Belediye Başkanı Pınarbaşı’nı Sadabat’a çevirdiniz ve Elbistan’a Lale Devri’ni yaşattınız. Şahsım ve partim adına teşekkür ederim. Bu şartlar altında ne mutlu Muhsini tavrını koruyanlara ve ne mutlu Hüseyni duruşunu bozmayanlara” şeklinde konuştu.

 

01 Eki 2022 - 17:36 - Güncel