Şahin: “Elbistan Ultra Maraton’una 90’ın üzerinde sporcu katılacak”

Elbistanlı Ultra Maraton sporcusu İbrahim Şahin1 Ekim’de düzenlenecek 12. Uluslararası Elbistan Ultramaraton Türkiye Şampiyonası’na 90’nın üzerinde sporcunun katılacağını söyledi.

Bu yıl 12.’si düzenlenecek Uluslararası Elbistan Ultramaraton Türkiye Şampiyonası için 100 kilometrelik bir parkur hazırlandığını dile getiren Şahin,  yarışın 1 Ekim 2022 Cumartesi günü Kavaktepe Mahallesi’nden start alacağını söyledi.

Sporcuların, zorlu parkuru en kısa sürede tamamlamak için mücadele edeceklerini belirten Şahin, “Kavaktepe Mahallesi’nden start alacak 12. Uluslararası Elbistan Ultramaraton Türkiye Şampiyonası’nda sporcular 100 kilometrelik parkuru Lavanta Vadisinin çevresinden geçtikten sonra Pınarbaşı mesire alanında tamamlayacaklar. Bu yıl ki Uluslararası Elbistan Ultramaraton Türkiye Şampiyonası’na 90’nın üzerinde sporcu katılacak. Yarışmada dereceye giren erkek ve bayanlarda birinciye 7 bin 500 TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 2 bin 500 TL para ödülü verilecek.  Ayrıca yarışmayı bitiren her sporcumuza kupa madalya takdim edilecektir” dedi.

29 Eyl 2022 - 17:12 - Güncel