Tarım Kredi’den üniversite öğrencilerine burs imkanı

Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı (TAREKSAV), üniversite öğrencilerine yönelik burs başvurularını almaya başladı.

TAREKSAV tarafından 2022-2023 eğitim döneminde burs başvuru şartlarını karşılayan, hali hazırda lisans bölümü okuyan veya lisans bölümüne yeni kaydını yaptırmış öğrencilere karşılıksız burs verilecek. TAREKSAV eğitim bursu için başvurular 14 Ekim 2022 tarihine kadar kurumun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Vakıftan burs talebinde bulunan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Türkiye’de ikamet ediyor olması, adli sicil kaydının olmaması, üniversitelerin örgün öğretim yapan (açık öğretim hariç) lisans programlarından herhangi birini kazanmış ve kaydını yaptırmış veya halen öğrenime devam ediyor olması, lisans öğrencileri için 25 yaşını aşmamış olması, ara sınıfta okuyan lisans öğrencisi ise, tekrara ders bırakmadan bir üst sınıfa geçmiş olması, vakıftan burs alan kardeşinin bulunmaması, staj, yetim maaşı ve nafaka dışında geliri olmaması, burs dönemlerinde asgari ücret ve üzerinde düzenli olarak ücretli bir işte çalışmaması şartlarını taşıması gerekiyor.

Adaylar, bununla birlikte toplumu rahatsız edecek, vakıf amaçlarıyla bağdaşmayan kötü davranış ve alışkanlıklara sahip olmaması, devlet aleyhine bölücü faaliyette bulunan, terör örgütlerine üyeliği tespit edilen, toplumu rahatsız edecek kötü davranışlarda ve paylaşımlarda bulunmamış olması, açık ve uzaktan eğitim/öğretim öğrencisi olmaması ve disiplin cezası almış olmaması şartı aranacak.

28 Eyl 2022 - 17:18 - Güncel