Büyükşehir, bozulan yollarda ‘yama robotu’ kullanacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Elbistan’la birlikte kuzey ilçelerdeki bozulan yolların onarımı için kullanılacak ‘yama robotunun’ filoya katıldığını duyurdu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, söz konusu araçla ilgili olarak “Yol yapım ve onarımda gücümüze güç kattık’ açıklamasında bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, döküm yerine kadar asfaltı sıcak tutacak elektrikli ısıtma sistemi, kızgın yağ deposu, emisyon tankı ve mazotlu temizleme sistemini barındıran asfalt yama robotunun filoya katıldığını açıkladı. Asfalt yama çalışmalarının daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasına katkı sağlayacak yama robotu, Elbistan’la birlikte kuzey ilçelerde hizmet verecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; söz konusu aracın 3 milyon liraya mal olduğunu dile getirdi.

Başkan Güngör, “Filomuza yeni kattığımız; tam donanımlı yama robotumuzla Kuzey İlçelerimizin yol bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyoruz. Yol yapım ve onarımda gücümüze güç kattık. 3 milyon TL yatırım. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

27 Eyl 2022 - 17:17 - Güncel