Öğrencilerin Şehit Emanetleri Müzesi ziyaretleri sürüyor

Elbistan’da yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler de vatan ve bayrak uğruna canlarını hiçe sayan şehitlerimizin emanetlerinin sergilendiği ‘Şehit Emanetleri Müzesi’ni’ ziyaret ediyor.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi’nce açılan Şehit Emanetleri Müzesi’nde, Elbistanlı 44 şehidin ve gazilerin özel eşyaları sergileniyor. Kısa bir süre önce açılan ve şehitlerimizin yadigarlarının yer aldığı müze, yeni eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor.

Öğrenciler, ziyaretlerde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ragıp Kul ve şehit yakınlarından bilgi alıyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ragıp Kul, şehit ağabeylerinin hatıralarını ve yadigarlarını görmek isteyen öğrencileri seve seve misafir ettiklerini söyledi.

Elbistan Fen Lisesi’nden gelen öğrencilerin müzeyi ziyaret ettiklerini dile getiren Başkan Kul, önümüzdeki günlerde de diğer okulları ağırlayacaklarını hatırlattı.

23 Eyl 2022 - 17:44 - Güncel