ETSO’dan öğrencilere kırtasiye desteği

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kırtasiye yardımında bulundu. 720 öğrenci için kırtasiye alışveriş çeki hazırlanırken, çekler öğrencilere dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 21 yıldan beri geleneksel olarak sürdürülen yardım kampanyasında bu yıl 720 öğrenci için her biri 150 TL olan kırtasiye alışveriş çeki hazırlandı. Çekler, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Eğitime büyük önem verdiklerini ve eğitim faaliyetlerine her zaman destek olmayı görev bildiklerini ifade eden Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, bu yılda öğrencilere kırtasiye desteğinde bulunduklarını kaydetti.

Elbistan TSO olarak 21 yıldır bu yardım kampanyasını sürdürdüklerini belirten Başkan Mustafa Paksoy, şöyle konuştu:

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile ihtiyaçsahibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine destek olmak istedik. Her biri 150 TL olan 720 adet kırtasiye alışveriş çeki hazırladık. Bu çekleri şehir merkezindeki ilk ve ortaokullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için Milli Eğitim Müdürümüz sayın Fatih Çetin’e teslim ettik. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ise ilk ve ortaokulların müdürlerine bu çekleri dağıtarak, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmasını sağlayacak. Öğrencilerimiz de çekin üzerinde ismi yazan kırtasiyeden ihtiyacına göre alışveriş yapacak. Bu vesile ile yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Geçen ile birlikte kırtasiye alış veriş çeklerini teslim alan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ise, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın eğitime olan destek ve katkılarının örnek olmasını temenni ettiğini ifade ederek, kırtasiye çeklerinin titizlikle ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını söyledi.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkıları ile ilçeye bir de anaokulu kazandıracağını anımsatan Çetin, “Şehrimizde eğitim alanında önemli çalışmalara imza atan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odamız, dar gelirli öğrenciler için bu yıl da taşın altına elini koyarak imkanları ölçüsünde kırtasiye desteğinde bulundu. Eğitim, bir ekip işidir. İlçemizdeki sivil toplum kuruluşlarımız ve meslek odalarımızla eğitimin her aşamasında güç birliği yapma gayretindeyiz. ETSO da bu ekibin en değerli paydaşlarından biri. Bu kırtasiye çeklerini, kısa süre içerisinde belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştıracağız. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Paksoy’a eğitime verdiği önem ve destekten dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

22 Eyl 2022 - 17:32 - Güncel