Başkan Tıraş: “TMO, çiftçinin kara gün dostudur”

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Elbistan Müdürlüğü’nün kent tarımına önemli destek ve katkı sunduğunu söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

TMO’nun, çiftçilerin sigortası olduğunu anımsatan Başkan Tıraş, kurumun hububattaki desteğinin mısırda da devam edeceğini dile getirdi.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Elbistan Müdürü Talat Ötkün’ü ziyaret ederek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO), hububat alımında çiftçilere büyük avantaj sağladığını anımsatan Başkan Tıraş, “Ofis, çiftçinin kara gün dostudur. Bu düsturla ülke sathında olduğu gibi Elbistan’ımızda da TMO’nun çiftçilere verdiği destekler yadsınamaz. Hububat üretiminde hatırı sayılır bir noktada olan Elbistan Ovası’ndaki çiftçilerimizin, devletimizin TMO aracılığı ile sunduğu desteklerden faydalanmak için ofisimizi tercih ettiğinin bilgisini aldık. Bu da TMO’nun çiftçimiz açısından ne kadar önemli bir kurum olduğunun göstergesidir. İnşallah, mısırda da aynı şekilde çiftçimizin yanında olacaklar. Sayın müdürümüz ve personeline çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

TMO Elbistan Müdürü Talat Ötkün de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek 2022 yılı hububat alımlarını sorunsuz şekilde tamamladıklarına değindi.

Yemlik mısır alımı için de ürün arzıyla birlikte çalışmalara başlayacaklarını anımsatan Ötkün, TMO markalı ürünleri ve gıda çeşitlerini de satış ofisinde Elbistan ve bölge halkına sunulduğunu vurguladı.

22 Eyl 2022 - 17:23 - Güncel