Prof. Dr. Yasım: “Hedeflerimizin büyük bölümünü hayata geçirdik”

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi iken Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Alptekin Yasım, kentteki görev sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Başhekim olarak Elbistan Devlet Hastanesi’yle ilgili hedeflerinin büyük bir bölümünü hayata geçirdiklerinin altını çizen Prof. Dr. Yasım, “2019 Ekim ayında başladığım Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde hedeflerimizin büyük kısmına ulaştığımızı düşünüyorum. Sayın Mahir Ünal’ın teveccühü, Sayın YÖK Başkanımızın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne atanmış bulunuyorum. Elbistan’daki 3 yıllık görev sürem boyunca özellikle de pandemi dönemine rağmen başarı sağladığımızı düşünüyorum. Ancak hedeflerimizin tamamını gerçekleştiremedik. Ama bir anjiyo ünitesi kurduk. Diyaliz merkezimizi daha aktif ve etkin bir noktaya getirdik. Daha birçok birimleri hastanemize kazandırdık. Eksik olarak da acil servisimizin yeniden düzenlenmesi kaldı. Benden sonraki yönetim de bunu yapacaktır” dedi.

Görev süresi boyunca ayrım yapmadıklarını ve yapılmasına da müsamaha göstermediklerini vurgulayan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, “Şimdiye kadar burada kimseyi ötekileştirmedik. Siyasi ya da sendika farkı göstermeden hastanemizi en iyi şekilde yönetmeye çalıştık. Görevimizin gereği neyse onu yaptık. Bundan sonra da üniversitemizde aynı şekilde çalışacağız. Alnımız dik şekilde haktan ve hakkaniyetten ayrılmadan çalışma sürdürdük. İstemeden de olsa hatamız olduysa özür diliyorum. Herkese teşekkür ediyorum” sözleri ile açıklamasını tamamladı.

22 Eyl 2022 - 17:21 - Güncel