Başkan Gürbüz, şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi  

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Gaziler Günü çerçevesinde düzenlenen etkinlikte gaziler ve aileleri ile şehit yakınlarıyla bir araya geldi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Programda konuşan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıklarını bu etkinliklerle anlatmak ya da aktarmak mümkün değil. Vatanı için yavrularını toprağa veren kıymetli ailelerimiz, bedenlerini siper eden gazilerimiz buradalar. Yer şuanda şüheda gök meleklerle dolu. Rabbim memleketimizi korusun ve milletimizi esirgesin. Devletimizi içinden geçmiş olduğumuz her türlü zorluklarda muvaffak eylesin. Ordumuzu muvaffak eylesin” dedi.

Başkan Gürbüz, “Şüheda bizim övüncümüzdür. Rabbim şehitlerimizin şahadetini kabul eylesin. Belediye meclisimizde şehit aileleri ve gazilerimizi de görmek istiyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de kendi partime bunu teklif edeceğim. Devletin başkanı Sayın Cumhurbaşkanımız gaziler ve şehitlerimiz için özel bir hassasiyet gösterdi. Devlet ve millet olarak gazilerimizi ve aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli ailelerini asla yalnız bırakmadık, bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Elbistan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ragıp Kul da; Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve eller şehitlerimiz için semaya kalktı. Yetim Koordinasyon Merkezi’nden gelen çocuklar da hem Kur’an-ı Kerim hem de ilahiler okudular.

21 Eyl 2022 - 18:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel