Elbistan’ın en büyük ilkokulunda ilk kazma vuruldu

Elbistan’ın fiziki açıdan en büyük ilkokulu özelliğine sahip olacak 32 derslikli Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun yapım çalışmalarına başlandı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ve AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, ilçede yapımı devam eden eğitim kurumlarının inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Çetin ve Tıraş, ilk inceleme ziyaretini Pınarbaşı Mahallesi’ndeki anaokulu inşaatına gerçekleştirdi. Buradan da Yunus Emre Mahallesi’nde yapımı süren Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne geçen Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ve AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, daha sonra sırasıyla inşaatı başlayan 33 milyon lira ihale bedeli olan 32 derslikli Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu ve Fatih İlkokulu’nda inceleme yaptı. Çetin ve Tıraş, 4 eğitim yatırımını üstlenen yüklenici firma yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaret sonrasında değerlendirme yapan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, kentin son yıllarda eğitim altyapısı anlamında birçok yatırıma ev sahipliği yaptığını söyledi.

Eğitim ve eğitime verilen desteğin, şehrin geleceği açısından önemine değinen Başkan Tıraş, “Elbistan, eğitimde bina sıkıntısı yönünden çığır açtı. 5 tane okul açığımız kalıyor. Bununla ilgili de sayın bakanımızın destekleri ile hızla tamamlıyoruz. Pınarbaşı’nda anaokulumuz, Yunus Emre Mahallesi’nde Özel Eğitim Uygulama Merkezimiz, Esentepe Mahallemizde Hoca Ahmet Yesevi İlkokulumuz, Büyükyapalak Mahallemizde ilk ve ortaokulumuz ile Fatih İlkokulumuz var. Bunun yanında büyük tadilatı tamamlanan okullarımız var. AK Parti hükümetleri döneminde Elbistan, Kahramanmaraş genelinde birinci oldu. Sınıflarımız belli sayıyı geçmeyecek. Emekleri geçen çok kıymetli bakanımız Sayın Mahir Ünal’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ise, öğrencileri daha modern eğitim yuvalarına kavuşturma gayreti içinde olduklarını belirtti.

Çetin, şöyle konuştu:

“Son yıllarda Elbistan’ımızdaki okullarımızda Sayın Bakanımız Mahir Ünal’ın destekleri ile fiziki anlamda çok büyük bir yenilenme yaşandı. İlçemizde inşaatı devam eden okullarımızı ziyaret ediyoruz. Gerçekten Elbistan’ımızda marka diyebileceğimiz okul ve kurumlarla ilgili inşaat çalışmaları belirlenen takvimde devam ediyor. Büyük ihtiyacı giderecek yatırımlarımız var. Halihazırdaki ve önümüzdeki yıllardaki yatırımlarla da Elbistan eğitimde çağ atlamaya devam edecek. Desteklerinden dolayı sayın bakanımıza ve Milli Eğitim Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

20 Eyl 2022 - 17:05 - Güncel