Kaymakam Vural şehit aileleri ve gazileri ağırladı

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna bir program düzenledi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Düzenlenen programa şehit yakınları ile gazilerin yanı sıra Elbistan protokolü katıldı.

Yemekte protokol üyeleri şehit yakınları ile gaziler ile aynı masaları paylaşarak, birlikte yemek yiyerek sohbet ettiler.

Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç’ın yaptırdığı duanın akabinde konuşan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Vatanı için, milleti için, bayrağı için, hepsinden önemlisi canından aziz bildiği mukaddes değerleri için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu yolda mücadele ederken gazilik mertebesine erişmiş gazilerimizi de şükranla yâd ediyor, Rabbimden hepsine uzun ve hayırlı ömürler diliyorum.

Bugün burada aziz şehitlerimizin değerli yakınları ve gazilerimizle birlikteyiz. Hepsine devlet ve millet olarak minnet ve şükran borçluyuz. Çünkü onlar en değerli varlıklarını, eşlerini, oğullarını, kardeşlerini; küçükler babalarını, bu vatan için şehit verdiler. Bunun dünyada herhangi bir karşılığı söz konusu olamaz. Bundan daha kıymetli, bundan daha büyük bir fedakârlık yoktur. Onların bu kahramanlıkları ve fedakârlıkları bizim varlık sebebimiz olmuştur ve bizler, sizler için ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Sizlere olan minnet borcumuzu anlatmada ne söylesek azdır, ne kadar güzel kelimeler kullansak yetersizdir. Sizler, bu ülkenin, bu vatanın en onurlu insanlarısınız” dedi.

Kaymakam Vural, sözlerini, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Gazilerimize şifalar diliyorum, sizleri en derin sevgi ve saygı ile selamlıyorum” ifadeleri ile sonlandırdı.

Şehit aileleri ve gaziler de, Kaymakam Hasan Hüseyin Vural’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

20 Eyl 2022 - 16:59 - Güncel