Nursi Çeleğen, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı

2014-2019 yılları arasında Ekinözü Belediye Başkanı olan Nursi Çeleğen, 2023’te yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 

Belediye başkanlığı döneminde ‘gönül belediyeciliği’ anlayışı ile hizmet ettiğini anımsatan Çeleğen, Görev verilmesi halinde nice eserler ortaya koymak için Kahramanmaraş’ımızın her bir ferdi için azimle, aşkla, kararlılıkla çalışacak, bütün gönüllere dokunacağız” dedi.

Çeleğen, AK Parti milletvekili aday adaylığı ile ilgili açıklamasında, “2023, sadece bir seçim yılından ibaret değildir. 2023, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devridir. Bu yolda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yol yürümekten dolayı büyük gurur duyuyorum. Türkiye’nin mimarı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde 5 yıl boyunca Ekinözü ilçesine hizmetin en güzelini ve iyisini yapmanın gayretinde oldum. Şimdi de aziz milletimize ve Kahramanmaraş’ımızın güzel insanlarına hizmet için bu adımı attım. İlk günkü hizmet aşkım ve heyecanımla, kuruluşundan beri sandıktan 15 defa birinci çıkan AK Parti'den Kahramanmaraş milletvekili aday adaylığımı kamuoyu ile paylaşıyorum.  Özellikle Kahramanmaraş, Elbistan, Afşin, Göksun, Ekinözü, Nurhak ve tüm ilçelerimizden gelen yoğun talep üzerine görevden kaçmak olmaz düşüncesi ile bu kararı almış bulunuyorum” şeklinde konuştu.

Çeleğen, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde inşallah 2023 seçimlerinde de zafer bu davaya inananların olacaktır. Bizler de görev verilirse onunla birlikte Kahramanmaraş’ımıza nice eserler ortaya koymak için gece gündüz çalışacağız. Aramızdaki bağ ve kardeşlik hukukunu daha da perçinlemenin gayretinde olacağız. 2002 yılında AK Parti'nin iktidara gelmesiyle Türkiye’yi saran bu aydınlığın sürmesi için bizler de birer meşale olarak görev almaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 

19 Eyl 2022 - 17:58 - Güncel