Elbistan SRC ve Psikoteknik Merkezi törenle açıldı

Elbistan SRC ve Psikoteknik Merkezi'nin açılışı törenle yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın


Güneşli Mahallesi Felekoğlu Sokakta hizmet veren Elbistan SRC ve Psikoteknik Merkezi'nin açılışına, kendine ait yeni yerinde törenle hizmete açıldı. Açılış programına Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can ile iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.
Açılış öncesi yaptığı selamlama konuşmasında davete icabet eden konuklara teşekkür eden Elbistan Src ve Psikoteknik Merkezi sahibi İbrahim Yılmaz, sektöre yepyeni bir soluk kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.
Her ticari işletme gibi ülke ekonomisine katma değer sağlayacaklarını da kaydeden Yılmas, “Teknolojinin tüm imkanlarını değerlendirerek modern bir ortamda bizi tercih eden kursiyerlerimize en iyi eğitimi vermeye gayret ediyoruz. Sektördeki tecrübemiz bizim en iyi referansımızdır. Bugün katılımları ile bize destek olan tüm dostlarımıza gönül dolusu teşekkürler” dedi.
Yılmaz, "Ticari amaçlı insan ve eşya taşıyan tüm sürücüler 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında SRC ve her 5 yılda bir Psikoteknik Raporu almak zorundadır. 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu kapsamında belirlenmiş kural ihlalleri sonucu sürücünün ehliyetine el konulmuş ise ehliyetini geri alabilmek için Psikoteknik Raporu almak zorundadır. Ayrıca bazı kamu kurumlarına girebilmek için de psikoteknik zorunluluğu bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.
Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ve konukların dualar eşliğinde kurdelesini kestiği işyerinin açılışına  pek çok davetli katılım sağlayarak hayırlı olsun dileklerini iletti.

18 Eyl 2022 - 13:08 - Güncel