Kaymakam Vural’dan Gaziler Günü mesajı

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Aziz milletimiz, şehitlik ve gaziliği tarih boyunca şereflerin ve rütbelerin en yücesi olarak bilmiştir” dedi.

 

Kaymakam Vural, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 19 Eylül 1921'de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e “gazilik” ve “mareşallik” unvanının verildiği günün yıl dönümü olan Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın, şehit ve gazilerimizin canlarını hiçe sayarak verdikleri ulvi kahramanlıklarla vatan haline dönüştüğüne vurgu yapan Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, “Tarih sayfalarına altın harflerle nice destanlar yazarak kazandığımız bu cennet vatan, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Şehit ve gazilerimizin vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği destansı ve kutsal mücadele ruhu, yüreğimizden ve zihinlerimizden asla silinmeyecek. Gaziler Günü vesilesiyle, bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Vural, “Tarih boyunca birliğimize, bağımsızlığımıza ve bayrağımıza kast edenler, karşılarında daima “ölürsem şehit, kalırsam gazi” şiarı ile dimdik duran milli iradeyi bulmuşlardır. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’daki ruh, bugün de terörle mücadelede vatanın bir tek çakıl taşını vermemek için hainlerin karşısına çıkmıştır. Şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal emanetine sahip çıkmak için gelecek nesillerimize bu ruhu iyi anlatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

17 Eyl 2022 - 18:01 - Güncel