Trafik jandarmasından öğrenci servisi denetimi

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik jandarması timleri, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenci servis araçlarına yönelik denetimlerde bulundu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik jandarması timleri, çocukların okula gidiş gelişlerinde huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması amacıyla öğrenci servislerine yönelik yoğunlaştırılmış denetim ve kontrollerine başladı.

Trafik jandarmasının sorumluluğundaki yol ve kırsal mahallelerdeki taşımalı okul merkezleri önünde yapılan denetimlerde; okul servis araçları ilgili yönetmelikler doğrultusunda kontrolden geçirildi. Denetimlerde; taşımalı eğitim yapılan okullara öğrenci taşınması esnasında okul servis aracında öğrenci harici yolcu alınmasına, araç kapasitesi üzerinde öğrenci taşınmasına izin verilmeyeceği vurgulandı.

Trafik jandarması timleri, servis sürücülerine trafik kurallarına uygun olarak hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Sürücünün ve öğrencilerin mutlaka emniyet kemeri kullanması gerektiğini vurgulayan trafik jandarması timleri, hayati önem taşıyan bu konudan taviz verilmemesini istedi.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik jandarması timlerinin, denetim ve kontrollerinin eğitim-öğretim yılı boyunca aralıksız şekilde süreceği bildirildi.

 

 

16 Eyl 2022 - 17:54 - Güncel