KOM’dan bira imalathanesine çevrilen eve operasyon

Elbistan’da, ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Zincir’ operasyonu çerçevesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Grup Amirliği (KOM) ekipleri, bir evde 68 şişe kaçak bira ele geçirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, ürettikleri sahte alkolü kargo yoluyla piyasa dağıtan suç örgütlerine yönelik sabah saatlerinde eş zamanlı "Zincir" operasyonu başlattı. 7 il başta olmak üzere ülke genelinde 641 adreste gerçekleşen operasyonda, 178 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Operasyonun Elbistan ayağında ise, İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği (KOM) ekiplerince bir ikamette arama yapıldı. Aramada, elle dolum yapıldığı belirlenen 68 şişe kaçak bira ve farklı markalarda 53 adet boş bira şişesi ele geçirildi. Ayrıca, bira yapımında kullanılan aroma ile toplam 21 adet aparata da el konuldu.

Yasadışı alkol üretimi ile ilgili olarak 2 şahıs gözaltına alınarak işlemleri için emniyete götürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

 

15 Eyl 2022 - 16:15 - Güncel