Kodaz: “Cumhur İttifakı siyasi körlük içine düştü”

İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Y.Üyesi Av Günay Kodaz, Cumhur İttifakı’nın siyasi körlük içerisine düştüğünü söyledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kodaz, Kahramanmaraş genelindeki ziyaret programları ile vatandaşlarla bir araya geldi. Onikşubat, Andırın, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Nurhak, Türkoğlu, Pazarcık, Afşin ve Göksun ilçelerinde seçmen buluşması gerçekleştiren İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Y. Üyesi Av. Günay Kodaz,  il ve ilçe başkanları ile birlikte programlarını tamamladı.

Ziyaret ve programlara ilişkin olarak değerlendirme yapan Kodaz, “Yaz saha çalışmamız kapsamında çok sayıda vatandaşımıza ulaştık. İl Başkanımız Sayın Av. Ahmet Çabukel ve il yöneticilerimizle, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimizle, programa katılan encümenlerimizle ve partililerimizle geniş yelpazeli bir çalışma yürüttük. Hemşerilerimize, İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selamını ilettik, dertlerini dinledik.

Kahramanmaraş seçmeni, AKP iktidarından ve Cumhur İttifakı’ndan bıkmış ve sandığı bekliyor iktidarı değiştirmek için. Cumhur İttifakı iktidarında; ekonomik krizin, işsizliğin, torpilin, adaletsizliğin, yoksulluğun ve yoksunluğun, zamların, enflasyonun tavan yapması Kahramanmaraşlı hemşerilerimizi canından bezdirmiş vaziyette. Halk bu kışı nasıl geçiririz, bu doğalgaz, elektrik, kömür paralarını nasıl öderiz telaşında. Çiftçi ise bu kadar pahalı mazot ve gübre ile nasıl ekim yapacağının derdine düşmüş durumda. Örneğin esnaf, bu gün 3 Türk Lirasına aldığı bir malı yarın 4 TL’ye satsa bile ertesi gün o malın yerine alacağı malı alıp dükkanına koymak istediğinde o malın 7 liraya çıkması nedeni ile sermayesinin eridiğinden dertli. Bu yetmezmiş gibi bir de halkın alım gücü düştüğü için ekonomik bunalımda yuvarlandığını anlatıyorlar.

Seçmenimiz Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'e çok güçlü güveninin var olduğunu, bu siyasi ve ekonomik girdaptan Sn. Meral Akşener’in ve İYİ Partinin kadrolarının bu milleti çıkaracağına inanıyor ve haklı bir inanç bu. Milletimizi; Akp iktidarının yuvarladığı ekonomik ve duygusal çöküntü, mutsuzluk ve yoksulluk, adaletsizlik çukurundan ancak Sayın Meral Akşener ve İYİ Parti çıkaracaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı adaylığı hususunda da değerlendirme yapan Kodaz, “Kadınlar ve gençlerde Sayın Meral Akşener daha çok ve koşulsuz kabul görüyor, hatta yetişkinlerde Sayın Meral Akşener aday olursa önceliğimiz SayınMeral Akşener'dir diyorlar ve Sayın Akşener'i Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek isteyenler de hiç ama hiç azımsanmayacak sayıdalar. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e tek negatif cümle kuran ile karşılaşmadık. Adını duyan kadınların ve gençlerin gözlerinin sevgi ile parladığını gördük. Ancak 6’lı masada kim cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilirse İYİ Partili olarak biz hepimiz o adaya çalışacağız. Çünkü ülkemiz ve milletimiz önceliğimizdir.

Kahramanmaraş’tan yüzde 69 oy alan AKP’nin politikaları ile bir mağdurlar ordusu oluşturduğunu üzülerek tespit ettim. AKP iddia ediyorum bu dönem Kahramanmaraş’ta yüzde 20’yi bulamayacak. Zaten halkı bu kadar mağdur eden bir parti bu oranı da bulmasın.

Ülkemizi, şehrimizi ve hatta AKP’li olup partinizi seviyorsanız bu dönem oy vermeyin partinizin muhalefete geçip yenilenmesine ve yorgunluğunu, siyasi körlüğünü gidermesine, yolsuzluk yaptığı iddia edilenlerin partinizden temizlenmesine de fırsat veriniz.

AKP ve MHP, uzun yıllardır “siyasi körlük” içindeler. Halktan koptular, koltuklara yapıştılar, Milleti unuttular. Seçim günü onlara oylarınız ile milleti hatırlatmak için bir fırsattır. Bu fırsatı kullanmalısınız” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Y. Üyesi Av. Günay Kodaz, çalışmalarında kendisine eşlik eden parti yöneticileri ve partililere de, ‘Biz büyük bir iyi ailesiyiz’ cümlesiyle teşekkür etti.

14 Eyl 2022 - 11:45 - Güncel