Öğrencilerin okuldaki ilk gün heyecanına ortak oldular

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural ve Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, yeni eğitim-öğretim dönemiyle birlikte sınıfları dolduran öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmen için yaz tatili sonrası 2022-2023 eğitim öğretim yılı başladı. Elbistan’da da 34 bin öğrenci ile yaklaşık 2 bin 500 öğretmen, ilk zilin çalmasıyla birlikte ders başı yaptı. 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında, ilçedeki öğrencilere 342 bin ücretsiz ders kitabının yanı sıra 178 bin yardımcı kaynak, okulun ilk gününde sıralarda yerini aldı.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin’le birlikte, Geçit İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin heyecanını paylaştı.

Kaymakam Vural, bir süre sohbet ettiği öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

İlçede, 2022-2023 eğitim-öğretim döneminin sorunsuz bir şekilde başladığını ifade eden Kaymakam Vural, “ Son olarak konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Eğitim öğretim yılına bugün itibariyle başladık. Bugün 34 binden fazla öğrencimiz okullarına kavuştu. Yaklaşık 2 bin 500 öğretmenimiz ile herhangi bir sıkıntı olmadan inşallah yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Eğitim öğretim yılı öğrencilerimiz açısından, velilerimiz açısından ve en önemlisi de öğretmenlerimiz açısından yeni bir başlangıç, yeni bir heyecandır. Bu yeni başlangıcın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Çetin de, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin, arkadaşlarına, okullarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Okullarımız ancak öğrencilerimizin varlığıyla anlam buluyor. Bizler de okullarımızda yaptığımız hazırlıklar ile onların şen kahkahalarına ortak olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Öğrencilerimizin ellerinde tuttukları ilim meşalesiyle ufuklarını aydınlattıklarını görmek yaptığımız işin ne kadar kutsal olduğunu gösteriyor bizlere.

En büyük arzumuz; evlatlarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, değerlerini özümsemiş, sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve sorumluluk sahibi olma erdemlerini kazanmış bireyler olarak topluma kazandırılmalarıdır. Bu duygular içerisinde 2022- 2023 eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

2022-2023 eğitim öğretim yılı ilk ara tatili 14-18 Kasım 2022'de yapılacak. Öğrenciler için 23 Ocak-3 Şubat 2023'te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023'te ise ikinci ara tatil dönemi olacak. Eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023'te sona erecek.

12 Eyl 2022 - 17:18 - Güncel