Elbistan’a 3’ü uzman 21 doktorun ataması gerçekleşti

Sağlık Bakanlığı’nın 106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi ve Şehit Hilmi Özer İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne atanan 3’ü uzman olmak üzere toplam 21 doktorun isimleri belli oldu.

 

Sağlık Bakanlığı, 106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüğü kurasıyla ülke genelinde 13 bin 163 hekimin görevini belirledi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 106'ncı Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, bu kurayla 1261 uzman ve 11 bin 902 pratisyen hekimin görev yerlerinin belirleneceğini aktardı.

Türkiye'nin dört bir yanında 85 milyon insana en nitelikli sağlık hizmetini, hakkaniyetli bir şekilde sunmak istediklerini vurgulayan Koca, "Bu kuşatıcı hizmet hedefi için seferber olmuş; bilgi, beceri ve gayretiyle iftihar ettiğimiz bir sağlık ordumuz var. Sizlerin katılımıyla daha da büyüyor ve güçleniyoruz. Şimdiden aramıza hoş geldiniz diyor sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum” dedi.

Kura ile yerleşen hekimlerin atamalarının hızlı bir şekilde yapılacağını belirten Bakan Koca, “2005 yılından bu yana, yılda 6 kez olmak üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın, yurdun her köşesinde hekime eşit, adil ve kolay bir şekilde ulaşabilmesi için gerçekleştirdiğimiz bu uygulama ile bölgesel adaletsizliği gidermede önemli mesafeler aldık. Bugün gerçekleştirilecek kura ile ilan edilen yerlere yerleşen hekimlerin atamaları hızlı bir şekilde yapılacak ve yeni görevlerine başlamaları sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'nın konuşmasının ardından Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası noter huzurunda çekildi ve 13 bin 163 hekimin görev yeri belirlendi. Kura çerçevesinde Elbistan Devlet Hastanesi ile Şehit Hilmi Özer İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne atanan doktorların isimleri de açıklandı.

Buna göre, Elbistan Devlet Hastanesi’ne çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Ahmet Serkan Özcan, iç hastalıkları uzmanı Beyza Doğan, anestezi ve reaminasyon uzmanı Erman Balıkçı atandı. Hastaneye atanan tabipler ise, Afra Demet Gözükara, Elif Pelinsu Ekici, Hüseyin Metin Olgun, Hüseyin Özdemir, Kemal İspir, Mert Tunabaş, Merve Sarıçiçek, Merve Çetin, Mutlu Soy, Ogün Güneşgil, Oğuz Kağan Özkara, Oğuzhan Ata, Rüstem Yılmaz, Sümeyye Boyraz ve Ömer Furkan Cırık oldu.   

Şehit Hilmi Özer İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ise Yelda Kuzdan, Hatice Nur Sınır ve Merve Hayva atandı.

09 Eyl 2022 - 17:55 - Güncel