KASKİ, dört ilçede kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Elbistan’la birlikte 4 ilçede 21 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yapım çalışmalarına başladı.

KASKİ, dört ilçede kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı
Haber albümü için resme tıklayın

KASKİ’den bu önemli altyapı çalışması ile ilgili yapılan açıklamada, “Şehrimiz için yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekliyoruz. ' Kahramanmaraş il geneli 2.kısım kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatı kapsamında 21 bin metre kanalizasyon şebeke ve yağmur suyu hattı yapılacaktır. Ağustos ayı sonunda başlattığımız 2.kısım alt yapı çalışmalarımızı 2023 yılı içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” denildi.

Projenin toplam maliyetinin 14 milyon lira olduğuna değinilen açıklamada, “ Proje kapsamında Afşin, Elbistan, Nurhak ve Göksun ilçelerimizde maliyeti yaklaşık 14 milyon TL olan toplamda 21 bin metre kanalizasyon şebeke hattı inşaat çalışmalarımız başladı. Sağlam altyapılarla şehrimizin geleceğini garanti altına almak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor ve bu hedefle başlattığımız proje çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte halkımızı daha modern, daha kaliteli ve daha sağlıklı alt yapıya kavuşturacağız” ifadeleri kullandı.

08 Eyl 2022 - 17:16 - Güncel