Okul ihtiyaçlarını paranın geçmediği mağazadan karşılıyorlar

Elbistan’da, toplumsal bir yardımlaşma hareketine öncülük eden Yusuf Kurnaz’ın girişimleri ve hayırseverlerin desteği ile açılan ‘Gönüllüler Mağazası’, dar gelirli çocukların okul ihtiyaçlarını ücretsiz olarak temin etmeye başladı.

Okul ihtiyaçlarını paranın geçmediği mağazadan karşılıyorlar
Okul ihtiyaçlarını paranın geçmediği mağazadan karşılıyorlar
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Paranın geçmediği mağazaya aileleri ile gelen çocuklar, tüm kırtasiye malzemelerini kendileri seçerek alışverişlerini gönül rahatlığı ile yapıyor.

Elbistanlı yardımsever esnaf Yusuf Kurnaz, ‘Gönüllüler Mağazası’ adıyla başlattığı proje ile dar gelirli ailelerin çocuklarına kırtasiye desteğinde bulunuluyor.

Hayırseverlerin desteği ile bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği tüm okul malzemelerinin raflarda yerini aldığı Gönüllüler Mağazası, okul alışverişi için gelenleri misafir ediyor.

Mağazada tamamı yepyeni olan ürünler, başta yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi aileleri tarafından beğenilerine göre hiçbir ücret ödemeden alınıyor.

Candargazi İşhanı yanındaki mağazada, 50’ye yakın öğrencinin kırtasiye ihtiyacını karşılandığını belirten hayırsever esnaf Yusuf Kurnaz, “Mağazanın kapısından giren öğrenciler, kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına göre alışveriş yapabiliyor. Defterden kaleme, boyadan çantaya kadar birçok ürünü sadece teşekkür karşılığında alıyorlar” dedi.

Kurnaz, “Bir mazlumun duasında yer almak, bir yaraya merhem olmak isteyenlerin sayesinde bu mağaza açıldı. Gönüllüler Mağazası, tıpkı adı gibi bir gönül birlikteliğini yansıtıyor. İyiliğe, yardımlaşmaya ve mazlumun gönlüne dokunmaya hayırseverlerimiz sayesinde devam ediyoruz. İnşallah okullar açılana kadar 300 öğrencimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bu çocukların yüzünü güldürmeye vesile olan tüm herkese teşekkür ediyorum. Bir kalem ve defterle bile destek olmak isteyenlerin de katkısını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

07 Eyl 2022 - 17:05 - Güncel