Ömer Kaya’nın “Salkım Söğüt Düşleri” isimli şiir kitabı okuyucularıyla buluştu

Elbistan’ın genç kuşak şairlerinden Ömer Kaya’nın daha önce yayınlanan “Kardelen Uykusu” isimli şiir kitabının arkasından, ikinci kitabı “Salkım Söğüt Düşleri” bir yıl aradan sonra okuyucularıyla buluştu.

Haber albümü için resme tıklayın

Ankara merkezli “Berikan Yayınları” imzasıyla çıkan kitap 112 sayfadan oluşmuş; kitabın ilk bölümde toplanan şiirlerde aşk ve sevda şiirleri işlenirken, ikinci bölümünde tabiat, şehir şiirleri, sosyal içerikli şiirler, ayrıca da yöremizin iki ünlü değeri Abdurrahim Karakoç ve Âşık Mahsuni’ye ithaf edilen şiirler kitabının sayfalarında yer bulmuş…

Ömer Kaya Elbistan’ın genç kuşak şairlerinden olup, uzun yıllardır şiir sevdasıyla yaşayan birisidir. Kaleminden duygu ağırlıklı şiirler döküldüğünden, şiirleri bestelenmeye uygun bulunmuş, çeşitli mahalli sanatçılar tarafından bir hayli şiiri de bestelenmiştir.

 

Ömer Kaya kimdir?

 

1987 yılında Elbistan’da dünyaya geldi. İlk, orta, lise tahsilini Elbistan’da, yükseköğrenimini 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Elbistan Meslek Yüksekokulunda tamamladı. TEDAŞ’ta işe başlayarak, dört yıl o kurumda görevini ifa etti. Vatanî görevini İstanbul’da yaptı. Daha sonra kurum değiştirerek, Türk Telekom’da çalışmaya başladı. Hâlen aynı kurumda görevini sürdürmektedir. Şair, şiirin sevdasına erken yaşlarda henüz okul yıllarında başladı, “Şairistan” olarak adlandırılan Elbistan’da hece kokusuyla şiirler yazmaya devam etti. Hece kokulu şiirleri çeşitli gazete ve 

dergilerde yayımlandı.

Şairin dünyasına giren türlü türlü mısralar, şiirin coğrafyasında onu seyyah edip gezdirerek, gönül ve vatan coğrafyasının sınırlarını şiirle genişletmektedir. Şairin iki eseri Antalya antolojisine girmiştir,, Şairin bir çok eseri yerel sanatçılar tarafından bestelenip seslendirilmektedir. "Kardelen Uykusu" adlı şiir kitabı yayınlanmıştır. Şairin ikinci kitabı “Salkım Söğüt Düşleri”dir.

07 Eyl 2022 - 16:49 - Güncel