YKS’de Türkiye derecesi yapan öğrencilere altın hediyesi

Elbistan Fen Lisesi’nde, 2022 YKS sonuçlarına göre Türkiye derecesi yaparak ilk 1000’e giren öğrencilere altın hediye edildi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Fen Lisesi öğrencilerinden Saadet Büşra Çam, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda

TYT Türkiye 259.su ve sayısal Türkiye 358.si olarak Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğine yerleşti.  Mevlütcan Coşkun da, sayısal Türkiye 432.si olarak Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Bilgisayar Mühendisliğine yerleşmeye hak kazandı. Türkiye’de ilk 1000’e girerek önemli bir başarıya imza atan Saadet Büşra Çam ve Mevlütcan Coşkun’a, okul yönetimi tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Altın hediyesi ile kazandıkları üniversitelere uğurlanan öğrencilerini tebrik eden okul müdürü Mikail Şahin, “Öğrencilerimiz, 4 yıl önce okulumuzun kapısından girerek başladığınız bu maratonu, azimle ve yılmadan çalışarak başarı ile tamamladılar. Elde ettikleri bu başarı ile bizlerin, ailelerinin ve ilçemizin gururu oldular. Öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz, kendilerinden sonra geleceklere de özel birer örnek oldular. Başarılarınız daim olsun” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de, güzel dilekleri ve kendilerine verilen emeklerden dolayı okul yönetimi ile öğretmenlerine teşekkür ettiler.

 

06 Eyl 2022 - 17:18 - Güncel