Elbistan’a 3 uzman olmak üzere 21 doktor atanacak  

Sağlık Bakanlığı, Elbistan Devlet Hastanesi ve Şehit Hilmi Özer İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde 3’ü uzman olmak üzere toplam 21 doktor kadrosu açtı.

Elbistan Devlet Hastanesi ve Şehit Hilmi Özer İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Sağlık Bakanlığı’nca atanacak doktorların münhal kadroları açıklandı.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün, 106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüğü kurasıyla Elbistan’a 3 uzman doktor ile 18 tabip kadrosu açıldı. 106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne anestezi ve reaminasyon, iç hastalıkları ve çocuk hastalıkları uzmanı ataması yapılacak. Ayrıca, hastaneye 15 de tabip görevlendirilecek. Elbistan Şehit Hilmi Özer İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ise 3 tabip kadrosu ayrıldı. Elbistan’a atanacak doktorlar, 9 Eylül’de çekilecek kura ile belli olacak.

Elbistan Devlet Hastanesi’ne acil ihtiyaç duyulan kadın hastalıkları ve doğum, kulak burun ve boğaz, göz ve dahiliye gibi uzmanlık branşlarında atamanın önümüzdeki döneme kalması vatandaşların tepkisine neden oldu.

05 Eyl 2022 - 16:57 - Güncel