Elbistan Fen Lisesi mezunları buluştu

Elbistan Fen Lisesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği organizasyonla eski mezunlar pilav gününde bir araya geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Tepeden tırnağa yenilenen Elbistan Fen Lisesi’nin eski mezunları, pilav gününde buluştu. Okuldan farklı dönemlerde mezun olan öğrenciler, öğretmenleri ve arkadaşları ile bol bol hasret giderdi. 4 yıl boyunca eğitim gördükleri sınıfları dolaşan mezunlar, anılarını tazeledi.

Okul müdürü Mikail Şahin, etkinlikle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede mezunlar buluşmasını geleneksel hale getirmek istediklerin belirtti.

Şahin, mezunlara hitaben, “Sizler artık yeni kuşakları yetiştirecek ülkemizi kalkındıracak ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacaksınız. Mustafa Kemal’in de dediği gibi gençler yeni nesil sizlerin eseri olacak” şeklinde konuştu.

‘Bizler size sadece yol gösteren rehberleriz sizlerde bizleri aydınlatacak geleceğimizsiniz’ diyerek yarınların kendilere emanet olduğunu tüm gençlere hatırlatan Şahin, şunları söyledi:

“Kimi doktor kimi mühendis kimi avukat kimi hemşire kimi öğretmen…  Kimileri mezun olmuş kimileri ise çiçeği burnunda üniversiteli. Hepsini bir bahçede birleştiren pilav günümüz ile öğrencilerimiz hem okulu hem öğretmenleri hem de arkadaşları ile hasret giderdiler.  Okul duvarlarına mezun oldukları, kazandıkları üniversiteleri kazıyan Elbistan Fen Lisesi öğrencileri yenilenen okul binasını gezerek geçmişlerini yad ettiler. Arkadaşları, öğretmenleri ve okulları ile çeşitli fotoğraf karesinde buluşan mezunlarımızın mutlulukları gözlerinden okunuyordu.”

Etkinliğe katılan mezunlar da; böyle bir organizasyonun ilk defa yapılmasından dolayı başta okul müdürü Mikail Şahin olmak üzere emeği geçen idareci öğretmen ve yardımcı personellere şükranlarını ilettiler. Gelecek yıllarda yapılacak olan mezunlar gününde yine buluşarak okul kültürünü oluşturmak, okulumuza vefa göstergesi olarak yılda bir gün bile olsa katkıda bulunmak istedikleri ilettiler.

Okul bahçesini sohbet ve muhabbetleriyle şenlendiren mezunlar, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

05 Eyl 2022 - 16:54 - Güncel