50 polisten oluşan 10 ekip, ‘huzur’ için sahadaydı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düğünlerde silah sıkılması başta olmak üzere diğer asayiş ve trafik konularıyla ilgili hayata geçirdiği uygulamada 3 adet ruhsatsız silah ele geçirilirken 2 araç da trafikten men edildi.

50 polisten oluşan 10 ekip, ‘huzur’ için sahadaydı
50 polisten oluşan 10 ekip, ‘huzur’ için sahadaydı
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü, düğünlerde havaya rastgele ateş edilmesi ve diğer asayiş konuları ile trafiği tehlikeye düşüren sürücülere yönelik hayata geçirdiği eylem planı doğrultusunda 10 ekip ve 50 personelin katıldığı uygulama gerçekleştirdi. Aynı zamanda ilçedeki tüm düğünlere de sivil personel görevlendirildi. Bu personeller, düğün salonu dışında havaya ateş eten bir şahsı kıskıvrak yakalarken, silahına da el koydu. Şahıs, gözaltına alınarak işlemleri için emniyete götürüldü.

Düğün salonlarının yoğun olarak bulunduğu Çeçenistan Caddesi’nde çift yönlü olarak kontrol noktası oluşturuldu. Diğer ana arterlerde de hem trafik hem de diğer birimlerdeki ekiplerin katılımıyla uygulama yapıldı.

2 saat süren uygulama sonucunda 285 kişi, Genel Bilgi Taraması’na (GBT) tabi tutuldu. GBT sorgusu yapılanlardan 5 kişinin kaydı olduğu ortaya çıktı. Uygulama kapsamında 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ayrıca 229 araç da kontrol edildi.  2’si ehliyetsiz olmak üzere toplam 15 sürücüye ilgili maddelerden 34 bin 767 lira idari para cezası uygulandı. 2 araç da trafikten men edildi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, bu çerçevedeki uygulama ve denetimlerinin, artarak devam edeceği belirtildi.

03 Eyl 2022 - 17:47 - Güncel