Nurhak Kaymakamı Mesut Ateş görevine başladı  

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Nurhak Kaymakamlığı’na atanan Mesut Ateş, ilçedeki görevine başladı.

Kaymakam Ferhat Gür’ün Göynük Kaymakamlığı’na atanmasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın 12 Ağustos tarihli oluru ile Nurhak Kaymakamı olarak ataması yapılan Mesut Ateş, görevine başladı.

Kaymakam Ateş, Nurhak’ta vatandaşlara en iyi şekilde hizmet vermeye çalışacaklarının altını çizerek ilçenin refah seviyesinin yükseltilmesi için yapılacak çalışmalara öncelik vereceklerini belirtti.

 

Kaymakam Mesut Ateş kimdir?

 

Aslen Erzurumlu olan Kaymakam Ateş, Kocaeli Gebze doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Gebze'de tamamladıktan sonra 2009 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2015 yılında Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı olarak memuriyete başladı. Bu görevini 3 yıl devam ettirdikten sonra 2018 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Bursa ilinde valilik stajını, Düzce ili Akçakoca ilçesinde kaymakam refikliği stajını, Muğla ilinde Mülkiye teftiş stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Çankırı ili Yapraklı ilçesinde ve Eskişehir ili Mihalıççık ilçesinde vekaleten, Tokat Pazar ilçesinde asaleten kaymakamlık yaptı. 11.08.2022 tarihli 2022/392 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Kahramanmaraş Nurhak'a atandı. Yurtdışı eğitimini İngiltere Cambridge şehrinde Anglia Ruskin Üniversitesi'nde tamamlayan Ateş, evlidir.

31 Ağu 2022 - 16:52 - Güncel