Kaymakam Vural’dan 30 Ağustos mesajı

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Milli mücadelenin en önemli kahramanlık destanının yazıldığı 30 Ağustos’un şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Kaymakam Vural, “100 yıl önce kazandığımız bu zafer, hürriyet ve bağımsızlığımızın abidesi olarak tarihe geçmiştir” dedi.

Büyük Taarruz Zaferi, milletimizin; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseri olduğuna vurgu yapan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Aziz milletimizin her karışına bedel ödediği bu topraklarda bağımsız yaşama iradesini tüm dünyaya ilan ettiği gün olan 30 Ağustos Zaferi’nin 100.yıl dönümünü kutlamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Şanlı tarihimizde bir altın sayfa olarak yerini alan 30 Ağustos Zaferi, milletimizin makûs kaderini değiştirmiştir. Tarih boyunca, gücünü birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır.

Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve bağımsızlığımız her zaman olduğu gibi bugünde Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Bu Zafer, bizlere destan yazan kahraman ordumuzun, yüce milletimize unutulmaz ve şerefli bir armağanıdır. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zafer uğrunda can veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyor; tüm Elbistanlı hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

29 Ağu 2022 - 17:26 - Güncel