İmam Hatipliler Derneği’nden sert tepki

Elbistan İmam Hatipliler Derneği, bir konserinde imam hatiplilere yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan şarkıcı Gülşen’e tepki göstererek, “Camiamız yıllardır bir psikolojik ve somut hazımsızlığın hedefi konumunadır” açıklamasında bulundu.

Elbistan İmam Hatipliler Derneği’nden yapılan açıklamada, “Ülkemizin ve milletimizin kalkınmasında önemli insanlar yetiştirmiş, İslam davamız yolunda büyük mücahitler barındırmış ve bu uğurda halen daha nice başarılı ahlaklı ve dürüst bireyler yetişmesi konusunda ciddi mana da alanı barındıran imam hatip camiamız yıllardır bir psikolojik ve somut hazımsızlığın hedefi konumundadır.

Toplumun öncü kesimlerine hitap eden nesiller yetiştirmek üzere büyük uğraş veren camiamızın; ahlakı ve toplumun dinamiklerini fütursuzca bozmak isteyenlerle aynı yolda yürüyen güruh içerisinde yer alan sözde sanatçılar tarafından kötü itham ve manasız iftiralarla hedef gösterilmesini şiddetle reddediyoruz.

Buna binaen tüm toplumumuzu da bu izansız davranışlar karşısında tepki koymaya davet ediyoruz. İmam hatipler toplumun hep önderleri konumunda yer alan kurumlar olmuştur ve de böyle de olmaya devam edecek; bunun önüne de geçmeye kimsenin cesaret etmesine müsaade edilmeyecektir Gülşen'in kullandığı sözleri ve kendisini kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

29 Ağu 2022 - 17:13 - Güncel