İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin, görevindeki ilk 100 günü değerlendirdi

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, göreve başlamasının 100'üncü gününde yapılan çalışmalar ve planlanan projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin, görevindeki ilk 100 günü değerlendirdi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin, görevindeki ilk 100 günü değerlendirdi
+8
Haber albümü için resme tıklayın

 

Çetin, kentteki eğitim altyapısı başta olmak üzere başarı çıtasını yükseltecek proje ve çalışmaların takibini yaptıklarını belirterek, “34 bin öğrencimiz ve 2 bin 500 öğretmenimizle şehrimizi 2022-2023 eğitim-öğretim dönemine hazırız” dedi.

Elbistan’da eğitimin niteliğini artıracak çalışmalara ağırlık verdiklerini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, sorunlara da geçici değil kalıcı çözüm için tüm gayretlerini yansıttıklarını söyledi.

Eğitimin, birçok dinamiği barındırdığının altını çizen Çetin, “Eğitim sistemimizin tüm sacayaklarını ve dinamik yapısını göz önünde bulundurarak çalışmalarımıza yön vermeye başladığımız günden bugüne kadar 100 günü geride bıraktık. 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin son günlerinde başladığımız görevimizde tüm milli eğitim camiamızla omuz omuza vererek önemli kazanımlar ve çalışmalara imza attık.

Elbistan’ımızın eğitim başarısında sadece Kahramanmaraş’ın değil ülkenin de lokomotifi olması için belirlediğimiz vizyon doğrultusunda tüm okullarımızı bizzat ziyaret ederek yerinde bilgi almaya gayret gösterdik.  Güçlü eğitim ordumuzun ilçemizdeki neferleri ile bir araya gelerek toplantılar gerçekleştirdik. Onların düşüncelerini ve önerilerini ilk ağızdan dinleyerek ekip ruhuna verdiğimiz önemi hissettirdik” ifadelerini kullandı.

Elbistan’daki okulların fiziki şartlarını iyileştirme çabalarıyla ilgili gelinen noktaya da değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şöyle devam etti:

“İlçemizdeki 5 okulumuzun büyük onarımı ile 19 okulumuzun küçük onarımı tamamlandı, Büyükyapalak İlk/Ortaokulu, Özel Eğitim Okulu ve Pınarbaşı Anaokulumuzun temelini attık. Fatih İlkokulumuzun da inşaatı tamamlandı. İnşallah yeni dönemde öğrencilerine kapılarını açacak. Hoca Ahmet Yesevi İlkokulumuzun da ihalesi gerçekleştirildi. 150 yatak kapasiteli ve sosyal donatı alanlarını da içeren öğretmenevimizin projesi onaylandı. 8 okulumuza 186 adet akıllı tahta kazandırıldı. İlçemizdeki ikinci e-sınav merkezi projesi onaylandı. Daha önceden tamamlanan 20 okula ek olarak 21 okulun doğalgaz dönüşümü büyük oranda tamamlandı.”

Sadece eğitim altyapısının iyileştirilmesine yönelik değil sosyal, kültürel ve bilimsel çalışmalara da imza attıklarını vurgulayan Çetin, “15 okulumuzda 19 adet TÜBİTAK 4006 projesi yapıldı, 26 okulumuzdaki 45 e-Twinning projesi onaylandı. Öğrencilerimizin erken yaşta trafik bilinci kazanmaları için eğitim alanı çalışmamızı başlattık. Yine, mayıs ayında özel eğitim festivali düzenlemeyi planlıyoruz. Hazırlıklarımız sürüyor. Ata sporumuz güreş için de haziranda bir festival organizasyonu hazırlıklarımız sürüyor. Okullarımızda robot yarışması için projeler geliştirdik. Tüm okullarımızın patent-marka alması için toplantılar düzenledik. Tercih döneminde de tüm liselerimizin online tanıtımını yaptık. Bu süre zarfında birçok farklı sosyal-kültürel-yılsonu faaliyeti açılışına imza attık” şeklinde konuştu.

Elbistan’a, orman okulu kazandırmak için çalışma başlattıklarının da bilgisini veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Okullarımızın makine-teçhizat bakım onarımı için 780 bin TL ödenek alındı. 10 mahallemizde köy yaşam merkezi yapımı için start verildi. Demircilik Mahallemizde 15 dönümlük alan içerisinde orman okulu için çalışma başlattık. Okullara 73 hizmetli alımı için süreç başladı. 342 bin ücretsiz ders kitabı okullara dağıtıldı ve kaynak kitapların yakın zamanda dağıtımını da planlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, tüm bu çalışmalarla birlikte kentte yeni eğitim-öğretim dönemine hazır olduklarının altını çizerek açıklamasını, “2022-2023 eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize, ailelerine, ilçemiz ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” cümleleri ile tamamladı.

 

27 Ağu 2022 - 17:38 - Güncel