Eski ders kitapları ve defterler geri dönüşüme kazandırılacak

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, eski ders kitapları ile defter ve atık kâğıtların öğrenciler aracılığıyla geri dönüşüme kazandırılması için harekete geçti.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, ‘Geleceğimize değer katmak için Sıfır Atık’ mottosu ile eski ders kitabı ve defterlerin geri dönüşüme kazandırılacağını söyledi.

Kampanyanın 12 Eylül’de okulların açılması ile birlikte başlayacağını belirten Çetin, “Sıfır Atık projesi çerçevesinde ilçemizde ücretsiz dağıtılan ders kitapları ile defter ve atık kâğıtların geri dönüştürülmesi amacıyla bir seferberlik başlatıyoruz. 2022-2023 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte kampanyamızın startını vereceğiz. 12-16 Eylül tarihleri arasında tüm okullarımızda atık kağıt toplama etkinlikleri düzenlenecek. Öğrencilerimizin çevreye duyarlı olmasını sağlamak ve bu yöndeki bilinci geliştirmek için başlattığımız kampanyada kullanılmış ders kitabı, defter, soru bankası gibi materyaller toplanacak” dedi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Kağıt israfının doğaya ve ekonomiye verdiği zararın önüne geçebilmek adına böyle bir proje başlattık. Kampanyamızın mottosunu da ‘geleceğimize değer katmak için sıfır atık’ olarak belirledik. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimizden bu kampanyaya destek olmalarını bekliyoruz. Geri dönüşüme kazandırılan her bir kağıt, daha az ağacın kesilmesi ve çevrenin korunması anlamına geliyor. Çünkü bu doğa ve ormanlar hepimizin. Onları koruma görevi de hepimize düşüyor” ifadelerini kullandı.

25 Ağu 2022 - 16:45 - Güncel