Başkan Mıhçı’dan indirme-bindirme rampasının yıkımıyla ilgili açıklama

Elbistan Demirciler ve Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Mıhçı, sanayi sitesindeki araç indirme-bindirme rampasının yıkımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Mıhçı, Elbistan Küçük Sanayi Sitesi’nde Şehit Astsubay Zafer Oluk Caddesi’ndeki bir arsa üzerine daha önceki yönetim tarafından araç indirme ve bindirme işlemlerinde kullanılmak üzere rampa yapıldı. Rampanın yapıldığı arsanın sahibi de mülkü üzerine kaçak yapı inşa edildiği gerekçesi ile Elbistan Belediyesi’ne şikayette bulundu. Elbistan Belediye Encümeni, şikayeti değerlendirerek 15 Ocak 2020 tarihli kararla ruhsatsız olduğu gerekçesi ile rampanın yıkılmasına karar verdi. Bu kararın tebliğ edilmesi ile birlikte yıkım süreci de başlamış oldu. Söz konusu rampa, mülk sahibi tarafından yıkıldı” dedi.

Yıkım süreci ile ilgili olarak kendilerinin bir girişim ya da işlemlerinin olmadığının altını çizen Elbistan Demirciler ve Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Mıhçı, “Geldiğimiz noktada ise; yapımından yıkım sürecine kadar uzaktan yakından alakamız olmayan bu konu üzerinden yönetimimizin suçlandığına şahit oluyoruz. Bizimle uzaktan yakından alakası olmayan ve tamamen yasalar çerçevesindeki bu yıkım işlemi ile ilgili herhangi bir tasarrufumuz olmamıştır. Yıkım işlemi, mülk sahibinin şikayeti doğrultusunda başlayan bir sürecin sonucudur. Bu konu üzerinden, yönetimimizi suçlayıcı ifadeleri ve zan altında bırakacak söylemleri asla kabul etmiyoruz.

Esnaflarımızın talebi doğrultusunda yeni bir araç indirme-bindirme rampası yapılması konusunda girişimlerimiz sürüyor. Esnaflarımızı mağdur etmeden; tamamen şeffaf bir biçimde bu hizmeti sanayi sitemizle buluşturma gayretinde olduğumuzun bilinmesini isterim. Esnaflarımızın ve üyelerimizin, hiçbir somut dayanağı ve delili bulunmayan bu tür söylemlere de itibar etmemelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

 

25 Ağu 2022 - 16:39 - Güncel