TOKİ Cami’inde yaz Kur’an kursu öğrencilerine özel hediye

Elbistan’da TOKİ Cami’inde açılan yaz Kur’an kursunda ‘Kur'an öğreniyorum ve namazımı camide kılıyorum puanımı alıyorum’ programı çerçevesinde düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

TOKİ Cami’inde açılan yaz Kur’an kursunun kapanış programı yapıldı. Kursa gelen çocuklar ve gençler arasında, ‘Kur’an öğreniyorum ve namazımı camide kılıyorum puanımı alıyorum’ programı başlatıldı. Program doğrultusunda en çok puan toplayarak dereceye giren öğrencilere tablet, akıllı saat ve kırtasiye malzemeleri alabileceği hediye çeki takdim edildi. Program sonunda Pınarbaşı mesire alanında piknik yapıldı.

Yaz Kur’an kursunun kapanış programı ile ilgili bilgi veren TOKİ Cami görevlisi Sefa Yeleğen, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilerde yapılan Yaz Kur'an kursları programı kapsamında 8 hafta boyunca öğrencilerimize ve gençlerimize yönelik Kur'an öğretimi ve temel dini bilgiler eğitimi verildi. Program boyunca öğrencilerle birlikte sosyal kültürel ve sportif faaliyetler yapıldı. Amacımız yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'i okuyup onun evrensel rahmet yüklü mesajlarını kavrayıp erdemli davranışları yaşantımıza yansıtmak hayırlı nesiller yetiştirmektir. Kur'an kursu programında sadece Kur'an okuma değil, temel ahlâki ilkeler merhametli olma, çevre bilinci, büyüklere saygı gibi değerler işlendi” dedi.

Öğrencilere namazı sevdirmek, Kur’an-ı Kerim okumayı teşvik etmek adına özel bir uygulamaya imza attıklarını belirten Yeleğen, “Öğrencilerimiz, bu uygulama kapsamında her bir davranışları için puan topladı. Kurs sonrasında da en çok puan toplayan öğrencilerimizi teşvik etme adına hediye çeki ile ödüllendirdik” şeklinde konuştu.

25 Ağu 2022 - 16:33 - Güncel