Demir: “Elbistan, kariyerim için dönüm noktası oldu”

İzmir’in Karşıyaka ilçesine atanan Kaymakam Özkan Demir, 4 yıl görev yaptığı Elbistan’a,  “Burada görev yapmak, bundan sonraki meslek hayatımda ömür boyu taşıyacağım bir gurur vesilesi olacak” sözleri ile veda etti.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

İzmir’in Karşıyaka ilçesine atanan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir onuruna bir veda programı düzenlendi. Program’a, Kaymakam Demir ve ailesinin yanı sıra Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Soner Arslan, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hüseyin Gül, Saadet Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sami Polat, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum amirleri ve müdürleri ve kaymakamlık personelleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan’ın, kariyerinde dönüm noktası olduğunun altını çizdi.

Görev süresi boyunca Elbistan ailesinin bir ferdi olmaya çalıştığını dile getiren Kaymakam Demir, “Katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Elbistan, benim kariyerimde önemli bir dönüm noktası oldu. Buna yürekten inanıyorum. Elbistan gibi tarihi ve kadim bir ilçede görev yapmaktan da gerçekten gurur ve mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Elbistan’da görev yapmak, bundan sonraki meslek hayatımda ömür boyu taşıyacağım bir gurur vesilesi olacak. Hem kendim için hem de ailem için. Elbistan’da görev yaptığım süre boyunca aileden biri olmaya çalıştım. Elbistan ailesinin bir ferdi ve içinizden biri olmaya çalıştım. Başarılı olabildiysem ne mutlu bana. Ben her zaman sizleri de ailemin bir ferdi olarak gördüm. Görevimi de bu anlayış içinde yapmaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

‘İçinizden biri olarak Elbistan’dan ayrılıyorum’ diyen Kaymakam Özkan Demir, “Geldiğimde Elbistan’ın sıkıntıları vardı. O dönemde özelleştirme süreci oldu. Çevresel konular ve seçim dönemini geçirdik. Akabinde de pandemi dönemi ile karşı karşıya kaldık. Görev sürem boyunca her zaman yanımda olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah’a şükür, alnımızın akıyla 4 yıllık görev süremizi tamamladık. Büyük Atatürk’ün güzel bir sözü var; “Şerefle bitirilmesi en zor olan görev hayattır”. Bu anlamda şerefimizle, haysiyetimizle ve onurumuzla hoş bir seda bırakarak görevimizi tamamlayabildiysek ne mutlu bize. Hepiniz hakkınızı helal edin. Bizden yana da hakkımız varsa helal olsun. İçinizden biri olarak Elbistan’dan ayrılıyorum. İzmir’de de en ufak bir konuda da olsa yardımcı olabileceğim her hususta baş tacısınız. Ömür boyu da başımın tacısınız” şeklinde konuştu.

Programda, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ve HEM Müdürü Bayram Alış tarafından tablo hediye edildi.

Kaymakam Demiri, program sonunda kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek tokalaşarak vedalaştı.

 

24 Ağu 2022 - 18:32 - Güncel