Muhtarlardan ‘Mahir Ünal’a protesto’ iddialarına yalanlama geldi

Elbistan'daki mahalle muhtarları, bazı mahalle muhtarlarının AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ı protesto ettiğinde dair iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Şehit Er Rahmi Koldan Meydanı’nda toplanan mahalle muhtarları, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirttiler.

Burada konuşan Elbistan Muhtarlar Derneği Başkanı Kale, ilçedeki muhtarların Ünal'a karşıymış gibi haberler yayınlandığını anımsatarak şunları söyledi:

“Öyle bir olay yok. Her zaman Mahir bakanımın yanındayız. Ne zaman arasak ulaşıyoruz. Memlekete yapmış olduğu hizmetler de belli. Elbistan'da daha önceki siyasetçilerin yapmış olduğu işler de belli. Ulusal basın konuyu araştırmadan, arkalarında kim varsa bilmiyorum ama yapılan haberde Elbistan muhtarları Mahir Başkan'a tavır almış gibi pozisyon oluşturuldu. Kesinlikle yalandır, yalan haberdir. Muhtarlar olarak kınıyoruz. Mahir Bey'den de her zaman memnunuz.”

Karaelbistan Mahalle Muhtarı Veli Çınar da Elbistan'da yapılan toplantıda kendisinin de olduğunu belirterek, "Toplantıda gördüklerimi televizyonda görünce şaşırdım. Vekilimizden Allah razı olsun. Biz kendisinden razıyız, çok memnunuz. Algı operasyonu yapıp da karalama kampanyası yapmasınlar. Biz zaten içinde yaşadığımız için olan neyse onu anlatıyoruz. Allah kendisini başımızdan da eksik etmesin” şeklinde konuştu.

Gündere Mahalle Muhtarı Ali Köse ise köylerine iki defa sel geldiğini ve Mahir Ünal'ın ilgilenmesiyle sıkıntılarının hemen giderildiğini anımsattı.

Esentepe Muhtarı İdris Şafak da, sosyal medyada ve basında çıkanların provokasyon olduğuna işaret etti.

Tapkırankale Mahalle Muhtarı İbrahim Mavi de AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın mahallelerine birçok hizmeti olduğuna değindi.

Akarca Mahalle Muhtarı Hacı Güneş ise, şu ifadeleri kullandı: “Bizimle özel olarak ilgilenen, sohbet etmek için meclise davet eden birine 'muhtarlar sayın vekili yuhalamış' diyorlar veya Mahir Ünal 'muhtarları kovmuş' diyorlar. Bunlar kesinlikle yalandır. O gün ben ve birçok Elbistan mahalle muhtarı hepimiz bir aradaydık. Bizi çok güzel ağırladı. Biz de kendisini çok güzel ağırladık. Çamur at izi kalsın demek bu propaganda. Burada söylenenler kesinlikle yalandır. Biz Mahir vekilimizden memnunuz, o da bizden memnun. Kesinlikle öyle bir şey yoktur.”

Çiçek Mahalle Muhtarı Ergül Bozkuş ve Battalgazi Mahalle Muhtarı Arif Yılmaz da, bu tür dedikodulara inanılmaması gerektiğini vurguladılar.

 

23 Ağu 2022 - 17:47 - Güncel