Açık öğretim lisesi ve ortaokulu ilk kayıt - kayıt yenileme takvimi açıklandı

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi’nde (HEM) verilen 2022-2023 eğitim öğretim yılı açık öğretim lisesi ve ortaokulu 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı.

 

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi ( HEM) Müdürü Bayram Alış, açık öğretim lisesi ve ortaokulu 1.dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Alış, kayıtların 22 Ağustos itibariyle başladığının bilgisini vererek, “Mesleki açık öğretim lisesi ve açık öğretim imam hatip lisesi için 23 Eylül 2022 mesai bitimine kadar başvurular alınacaktır. Açık öğretim ortaokulu ve lisesi için de başvuru süresi 7 Ekim günü mesai bitiminde dolacaktır. Açık öğretim lisesi ya da ortaokuluna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıf Bankası'na ilk kayıt kılavuzda belirtildiği gibi ilk kayıt ücretlerini yatırdıktan veya ödeme.meb.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaralarını girerek kayıt ücretini ödedikten sonra kayıt için gerekli evrakları tamamlayarak, kurumumuzda kayıt işlemlerini yaptırabilirler” dedi.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Alış, kayıt için gerekli evrakları da şu şekilde sıraladı:

“İlk kayıt için 1 adet biyometrik fotoğraf getirilmesi gerekmektedir. E-okulda kaydı olan öğrenciler için; öğrenimine dair herhangi bir belge istenmeyecektir. E-okulda kaydı olmayan öğrenciler içinse ilköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı, diplomasını kaybedenler için diploma kayıt örneği, c) ara sınıftan gelenler için de tasdikname istenecektir. 18 yaş altı öğrenciler velisi ile birlikte gelmesi gerekmektedir.”

 

 

23 Ağu 2022 - 17:38 - Güncel