Anadolu İmam Hatip Lisesi, YKS yerleştirme sonuçlarını açıkladı

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını açıkladı.

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetiminden YKS yerleştirme sonuçlarına ilişkin yapılan değerlendirmede, 139 öğrencinin sınava katıldığı bunlardan 49’unun çeşitli üniversitelere yerleştiği belirtildi.

Açıklanan puanlara göre daha yüksek hedefleri olan öğrencilerin tercih yapmadığı anımsatılan değerlendirmede, tercihleri sonucu yerleşen ve yerleşme puanları yeterli iken tekrar sınava girecek olan öğrencilerin sayısı düşünüldüğünde mevcut durumun beklentinin üzerinde olduğu ifade edildi.

Fen ve Sosyal Bilimler Proje öğrencilerinin ilk kez sınava girdikleri ifade edilirken ilerleyen yıllarda bu oranların çok daha yükseğe çıkacağının da altı çizildi.

Ayrıca LGS sonuçlarına göre yüzdelik dilimi 23 e kadar olan öğrencilerin Fen ve Sosyal Bilimler Proje kısmına kabul edildiği, üniversiteye yerleştirme sonuçları ve sıralamalar göz önünde bulundurulduğunda Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin halkın teveccühüne layık bir şeklide görevini yaptığı ve kendine emanet edilen öğrencilerine gerekli desteği verdiği, öğrencilerini daha yüksek merhalelere taşıdığı vurgulandı.

Açıklamada, “Mevcut sonuçlara göre 1 diş hekimliği, 3 hukuk fakültesi, 2 mühendislik fakültesi,  1 mimarlık fakültesi, 6 ilahiyat fakültesi, 9 eğitim fakültesi, 1 hemşirelik, 1 ebelik ve muhtelif bölümlerden oluşan diğer 25 mezunumuzla birlikte tekrar sınava girecek ve sonraki yıllarda bu kuşağı temsil edecek öğrencilerimizle emin adımlarla ve güvenle geleceğe yürüyeceğiz” denildi.

27 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıflar içinde nakil kabul sınavı yapılacağını bildiren yönetim LGS hazırlık ve huzurlu bir okul ortamı noktasında da iddialı olduklarını ifade ederek öğrencilerin bu seçkin aileye katılmalarını istediklerine işaret etti.

İlgili sınav için başvurunun online olduğu,  https://elbistanihl.meb.k12.tr/  adresi üzerinden başvuru yapılabileceği bildirildi. 

22 Ağu 2022 - 17:45 - Güncel