Elbistan Fen Lisesi’nde 44 öğrenci hayallerindeki üniversiteyi kazandı

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi Müdürü Mikail Şahin, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Şahin, 2022 mezunlarından toplam 44 öğrencinin tıp fakültesi, diş hekimliği ve mühendislik gibi programlara yerleştiğini söyledi.

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi Müdürü Mikail Şahin, şöyle devam etti:

Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS) 2022 yerleştirme sonuçları sistem üzerinden ÖSYM tarafından okullara açıldı. Sonuçlara göre; Türkiye geneli ilk 1000 içerisinde yer alan öğrencilerimiz Saadet Büşra Çam, Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İng.) ve Mevlütcan Coşkun Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Bilgisayar Mühendisliği (İng.) bölümlerine yerleştiler.

Tüm sonuçlara göre ise; 17 tıp fakültesi, 5 diş hekimliği, 1 eczacılık, 1 hukuk, 10 mühendislik, 1 fizyoterapi ve 9 da diğer bölümler olmak üzere 44 öğrencimizi üniversitelere yerleştirmiş durumdayız. Bu rakamlar, sadece 2022 mezunlarımızın yerleşme sayılarıdır. Geçen yıllarda mezun olup 10-20-30 binlerde olmasına rağmen hedefi olan üniversite ve bölüme yerleşmek için tercih yapmayarak mezun olarak bekleyen ve bu yıl yerleşen öğrencilerimiz sayılara dahil değildir. Bu durumda yerleşen öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyor ve hayırlı olmasını diliyoruz. Öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Elbistan Fen Lisesi ailesinin emeğine sağlık diyoruz.”

 

20 Ağu 2022 - 17:37 - Güncel