Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji’ne kayıtlar devam ediyor

Mezunlarının, uluslararası geçerliliğe sahip ‘mavi diploma’ sahibi olacağı ve ücretsiz dershane hizmetinin de sunulduğu Elbistan Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji’nde, 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi için kayıtlar devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Eğitimlerin tamamen devlet destekli olarak verildiği kolejden mezun olan öğrenciler, mesleki ve teknik ortaöğretim kontenjanlarından (MTOK) faydalanarak üniversite eğitimi için avantajlı duruma gelebiliyor.

Organize Sanayi Bölgesi’nde eğitim hayatına devam eden Elbistan Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji müdürü Fahri Cengizler, 2022-2023 yılı kayıt işlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Okuldaki eğitimlerin alanında uzman mühendisler tarafından verildiğini hatırlatan Cengizler, mezun olan öğrenciler, uluslararası denkliği olan ‘mavi diploma’ sahibi olma avantajını da elinde bulunduracağına dikkati çekti.

Okulun yüzde 100 devlet destekli olduğunu bildiren Elbistan Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji müdürü Fahri Cengizler, şöyle devam etti:

“Okulumuzdaki yenilenebilir enerji teknolojisi ve elektrik-elektronik teknolojisi gibi alanlardan mezun olan öğrenciler, hem diploma ve hem de işyeri açma belgesine sahip olacaklar. Alacakları mavi diplomanın uluslararası geçerliliği bulunmaktadır. Staj yaparken asgari ücretin 3’te 1’i oranında ücret alabilecekler. Erasmus+ programı ile Avrupa’ya gitme imkanına sahip olacaklar. Öğrencilerimizin tamamı, iş kazalarına ve meslek hastalıklarına sigortalanmaktadır. Askerlik hizmetlerini de 3+3 şeklinde erteleyebilmektedirler. En önemli avantajlardan biri de kendi işyerini açarken KOSGEB tarafından hibe ve faizsiz kredi imkanına kavuşmaktadırlar.”

Öğrencilere, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlık noktasında da ücretsiz dershane hizmeti verdiklerini dile getiren Cengizler, “Kendi alanı ile ilgili meslek yüksekokulu tercihlerinde ek puan alma hakkı bulunan öğrencilerimiz, ücretsiz dershane hizmetinden yararlanabilecekler. Ücretsiz dershanemiz, Ulu Cami yakınlarında açılıyor.

Kayıt işlemlerimiz sürüyor. Birçok ayrıcalığın sunulduğu ortamda eğitim görmek isteyen öğrencilerimizi ve velilerimizi, ister organize sanayi bölgemizdeki okulumuza isterlerse de Dulkadiroğlu Caddesi’ndeki ofisimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

20 Ağu 2022 - 17:29 - Güncel