Başkan Tıraş’tan ‘Mahir Ünal’a tepki’ paylaşımlarıyla ilgili açıklama

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’a, ilçedeki ziyaret programında tepki gösterildiği yönündeki sosyal medya paylaşımları ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İlçe binası önündeki tartışmanın, Ekinözü ilçesine bağlı 2 mahalle arasında yıllardır süregelen içme suyu sınır anlaşmazlığı yüzünden çıktığını vurgulayan Başkan Tıraş, “Bu üzücü hadise esnasında Grup Başkanvekilimiz Sayın Mahir Ünal, olay yerinde bile yoktu” dedi.

Söz konusu asılsız paylaşım ve haberlerin, edep ve ahlakla bağdaştırılamayacağının altını çizen AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, şu ifadeleri kullandı:

“MYK üyemiz, Grup Başkanvekilimiz Sayın Mahir Ünal’ın, ilçemize gerçekleştirdiği ziyarette; kendisinin o ortamda bile olmadığı anda; Ekinözü ilçemize bağlı 2 mahalle arasında 1943 yılından beri süren içme suyu sınır anlaşmazlığı nedeniyle bir tartışma yaşanmıştır. Sayın Ünal, diğer programları için ilçe teşkilatımızdan ayrıldıktan sonra çıkan bu üzücü hadisenin, nerelerden fonlandıkları herkesçe malum olan sosyal medya hesapları ve sözde basın organları tarafından manipüle edilerek “Mahir Ünal’a memleketinde tepki” başlığı altında yansıtılması edep ve ahlakla bağdaştırılamaz. Kendisinin bile bulunmadığı bir ortamdaki hadisenin Sayın Ünal’a atfedilmesini asla kabul etmiyoruz. Bu tür kirli hesaplar ve yalanlar üzerinden yapılan paylaşımlar, millete hizmet sevdamızı engelleyemez. Hakikat yalana teslim olmaz, bu sebepten Anadolu’muzda “Sen doğru ol, eğri belasını bulur” derler. Biz evladı olmaktan gurur duyduğumuz milletimizle beraber yol yürüyor ve yalan haber üretenlere “sağlık ve esenlik sizinle olsun” diyerek geçip gidiyoruz.

Sayın Bakanımıza Kahramanmaraş’ımıza ve tüm ilçelerimize verdiği desteklerden dolayı bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.”

20 Ağu 2022 - 15:16 - Güncel