Kahramanmaraşlılar dayanışma ve vefa gecesinde buluştu

Kocaeli’de faaliyetlerini sürdüren, Başkanlığını Enis Göçer’in yaptığı Kahramanmaraş Kültürünü Tanıtma Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimi tarafından organize edilen dayanışma ve vefa gecesine kentte yaşayan Kahramanmaraşlı aileler katılım sağladı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Dayanışma ve vefa gecesi adı verilen buluşmada hemşerilerine seslenen Başkan Göçer; “Bizler Bu kentin insanlarıyız. Kocaeli’de yaşamak Kocaeli’ye Kahramanmaraş’ımızı Edebi ve sanatsal yönü başta olmak üzere kültürel zenginliklerini anlatıp değerlerini yaşatmak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla daha fazla hemşerilerimize ulaşmak, bu kentin imkanlarından daha fazla faydalanmalarını sağlamak adına yeni dönemde aktif bir yönetim kurulu oluşturduk. Yönetim kurulumuz ile birlikte bu tür buluşmaları artık daha fazla yapma niyetindeyiz. Aramızda buluşmaya aileleri ile katılım sağlayan iş adamlarımız, bürokratlarımız, esnaflarımız var kendilerine de ayrı ayrı hoş geldiniz diyorum. Kocaeli’mizin doğal güzelliklerinden birisi olan Yuvacık bölgesinde böylesine gözde ve örnek bir mekanı işleterek bölgenin turizmine katkı sunan kültür elçilerimiz Gazi Camping Tesislerine de teşekkür ediyoruz” dedi

Etkinlikte konuşma yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, “Etkinliği organize ederek yoğun katılımla bizi buluşturan Dernek yönetimimizi ve hemşerilerimizi kutluyorum. Kocaeli kent yapısıyla, insanıyla, sanayisiyle kısacası her yönüyle gerçekten örnek bir şehirdir. Bizde yaşadığımız bu güzel şehre katkı sunmak adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’ya tayin olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nurettin Nacar; ‘’Kocaeli’de 10 yıl İl Müdürlüğü yapmak nasip oldu. Kocaeli’de il müdürlüğü yaparak bu kente katkı sunabildiysek ne mutlu bize. Bu görevi yaparken Devletimizin bir kurumu olarak kapımıza geleni geri çevirmedik. Bu etkinlikte bizi bir araya getiren Dernek Başkanımız başta olmak üzere yönetim kuruluna ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşması sonrası dernek yönetimi Nacar’a plaket takdiminde bulundu.

Etkinlikte sahne alan Dadal Göksu türkülerle katılımcıların beğenisi topladı. Yemeğin ardından katılanlara Kahramanmaraş Dondurması da ikram edildi.

20 Ağu 2022 - 12:04 - Güncel