Elbistan’da 45 e-Twinning projesine kalite etiketi

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, ilçedeki 26 okul ve kurumun hazırladığı 45 projenin, e-Twinning kalite etiketi ile ödüllendirildiğini söyledi.

 

 

Elbistan’ın, e-Twinning kalite etiketi sıralamasında basamakları hızla tırmandığını belirten Çetin, projelerde emeği geçenlere tebrik etti.

e-Twinning’in, Avrupa'daki okullarla herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını sağlayarak okullar arası deneyim ve iyi uygulama örneklerinin paylaşımını kolaylaştıran bir proje olduğunun bilgisini veren Çetin, “Bu çevrim içi platforma katılan öğretmen ve öğrencilerimiz planladıkları çalışmalarla, bilişim teknolojileri ve yabancı dil becerilerini geliştirme imkanı yakalıyor” dedi.

e-Twinning kapsamında, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde 26 okulda çalışma sürdürüldüğünü ifade eden Çetin, “Temel bilgiler, doğa, kültürel miras, sanat, spor, sanayi, sıfır atık, geri dönüşüm ve sosyal yardımlaşma gibi konularda ürettikleri projeler yüksek kalite düzeyine ulaşan öğretmenler, her ülkedeki Ulusal Destek Servisi tarafından kalite etiketi ile ödüllendiriliyor. Gençlerimize ve çocuklarımıza yeni ufuklar açmak, onların özgün düşünebilme, analiz yapabilme, bilgiyi en iyi şekilde elde etme, çevresine ve dünyaya karşı sorumluluğunu kavrama, sorgulayabilme, tartışabilme ve kendini yenileyebilme gibi becerileri kazanabilmesi için mücadele ediyoruz. Bu çerçevede de e-Twinning projelerini önemsiyoruz.

2021-2022 eğitim-öğretim döneminde, Fatma Doğuç, Ayşe Gül, Yusuf Özcan, Duygu Yeşil Baloğlu, Zeynep Selcan Erdoğan, Emrah Şakalar, Göknur Tekin, Dilek Koç, Dilek Erata, Oğuzhan Öner, Ayşenur Yeşil, Lütfiye Tolu, Ramazan Özen, Mehtap Olur, Mehmet İlter Pıçak, Funda Öztürk, Nurcan Kızılay, Cemil Yaralı, Elif Acun Erdur, Ebru Düldül, Tuba Koç, Eda Şahin, Sercan Kurt, Mustafa Kuşçu, Hilal Çam, Mahide Tarcan, Ayşe Ketizmen, Zehra Bilgen Şahin, Aysin Özdemir, Nergiz Akhan, Figen Kara, Tuğba Özarslan, Derya Kalı, Eda Yüksel, Merve Çıtak Ceylan, Müjde Ceran, Seher Ötegen ve Ekrem Erdem’in hazırladığı 45 proje kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir. Bu güzel başarıda emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

19 Ağu 2022 - 18:44 - Güncel