Ceran’ın yaşanmış aşk hikayesini anlattığı ‘Sarat’ okuyucusu ile buluştu

Şair ve yazar Eyyup Ceran’ın, yaşanmış bir aşk hikayesini anlattığı ‘Sarat’ adlı romanı okuyucusu ile buluştu.

Bekir’in, yokluk ve zorluk içinde geçen yaşamı ve çeyizinde sadece ‘sarat’ olan Esma ile evliliğinden kesitlerin yer aldığı kitap, okuyucusunu masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.

İş adamı-şair ve yazar Eyyup Ceran, şiirlerini topladığı ‘Gülbahar’, ‘Gülbeyaz’ ve ‘Karakız’ adlı eserlerinin ardından ilk romanı ile okuyucularının karşısına çıktı.

Yaşanmış ve gerçek bir aşk hikayesini, yalın bir ve kendine özgü tarzı ile kitaplaştıran Ceran, ‘Sarat’ adıyla yayımlanan romanıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Sarat, küçük yaşta yetim kalan; yuvasız kuş misali oradan oraya sürüklenen Bekir’in, anne ve baba hasreti ile saflığını konu alıyor. Kendisine sahip çıkanı ve bağrına basanı olmayan Bekir’in, yürekler yakan yaşamı, çoğu zaman kuru ekmek bile bulamadan yatağa baş koyuşunun ve yüreğindeki sızıyı kelimelere döktüm. Yırtık ve yamalı ayakkabı, gömlek ve pantolonu ile aile sevgisi nedir hiç bilmeyen yetimliği ile baş başa geçirdiği çocukluğunun ardından bıyıkları terleyerek gençliğe adımını atan Bekir’in, onca çaresizlik ve yokluk içinde sevdiği Esma’ya olan sadakati ve aşkının özetini yansıtmaya çalıştım.”

19 Ağu 2022 - 18:40 - Güncel