Seviç, YKM’nin yaz okulundaki çalışmaları değerlendirdi

Yetim Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Fazilet Seviç,  “Eğlenerek öğreniyorum” sloganıyla başlattıkları yaz okulundaki çalışmaları değerlendirdi.

Seviç, YKM’nin yaz okulundaki çalışmaları değerlendirdi
Seviç, YKM’nin yaz okulundaki çalışmaları değerlendirdi
+8
Haber albümü için resme tıklayın

YKM yaz okulunda en güzel hizmetlerin en özel çocuklara verildiğini belirten Seviç, yaz okulumuzda “Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanında ibadetlerimiz, siyer, peygamberlerimiz, iz bırakanlar, hayal atölyesi, beceri atölyesi, okur-yazarlık atölyesi dersleri verilmektedir. Cami ve huzurevi ziyareti, müze, gençlik merkezi gezisi, piknik, yemek programları, bahçe oyunları gibi eğlenceli sosyal etkinlikler, matematik, İngilizce, ilkokul destek kursları veriyoruz” dedi.

Yetim Koordinasyon Merkezi olarak büyük bir gönüllü ordusuyla çalıştıklarını ifade eden Seviç, şunları söyledi:

Elbistan’da yıllardır sürdürdüğümüz çalışmalarımızda gördük ki, insana yapılabilecek en büyük iyilik; ilgi, sevgi, kardeşlik duyguları ile sunulan eğitimdir. Biz istiyoruz ki yüreğine dokunulmamış tek bir yetim dahi kalmasın. Kardeşlik duyguları ile her an yanlarında olalım. Yapmış olduğumuz çalışmalarımızı daha düzenli şekilde büyütebilmek için Elbistan halkımıza duyurmak bu iyilik hareketinde beraber yürümek istiyoruz. Yetimlerin tüm insanlığa emanet edildiği düşüncesi ile emeğimizi, imkânlarımızı, değerlerimizi paylaşmak ahlaken ve bedenen yozlaşmanın önünde durmak toplumsal huzurun inşası için emanetimiz yetimlerimiz için çalışıyoruz.

27 Haziran-26 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan ‘Eğlenerek Öğreniyorum Yaz Okulu’muzda her gün üç saat Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanında ibadetlerimiz, siyer, peygamberlerimiz, iz bırakanlar, hayal atölyesi, beceri atölyesi, okur-yazarlık atölyesi dersleri verilmektedir. Cami ve huzurevi ziyareti, müze, gençlik merkezi gezisi, piknik, yemek programları, bahçe oyunları gibi eğlenceli sosyal etkinlikler, matematik, İngilizce, ilkokul destek kursları ile çocukları dini, ahlaki, akademik, psikolojik destek konularında hayata nasıl hazırlarım sorusuna cevap arayan ailelerin imdadına yetişiyoruz. Yetim Koordinasyon Merkezi olarak çocuklarının ahlaki olgunluğa erişmelerini, temel İslami bilgileri öğrenmelerini ve sosyal-kültürel etkinliklerle pratik bir hayat tarzına kavuşmalarını talep eden yetim ailelerin tek adresi konumuna gelmek için desteklerinizi bekliyoruz.

Yetim Koordinasyon Merkezi olarak büyük bir gönüllü ordusuyla çalışmanın onurunu yaşıyoruz. Benim nasıl bir katkım olur samimiyeti ile emek veren, maddi manevi destek olan gönüllülerimizin emeğine sağlık, hepsine teşekkür ediyoruz. Ayrıca Dulkadiroğlu Vakfı, Halk Eğitim Merkezi, Elbistan Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz beye destekleri için şükranlarımızı sunuyoruz.”

17 Ağu 2022 - 17:45 - Güncel