HEM’de açılan ücretsiz destekleme kursu ile üniversiteli oldular

Elbistan Halk Eğitim Merkezi’nde (HEM) açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme (DYK) kursuna katılan 36 öğrenci,  hayallerindeki üniversitenin kapısını araladı.

 

Tıp fakültesi, hukuk, eczacılık, mühendislik ve öğretmenlik gibi bölümleri kazanan adaylar, üniversiteli olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşadılar.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi'nde (HEM) ücretsiz olarak verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursu, üniversiteye hazırlanan gençlerin sınavdaki başarılarını arttırmada büyük katkı sunuyor. Elbistan Halk Eğitimi Merkezi'nde yıl boyu devam eden kurslar, üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere etüt salonu ve test çözme alanları ile iyi bir imkan sunuyor. Branş öğretmenlerinin görev aldığı kurslara katılan öğrencilerden 36'sı üniversiteli olma hayallerine kavuştu. 1 öğrenci tıp fakültesi, 1 öğrenci eczacılık fakültesi, 1 mimarlık fakültesi, 3 öğrenci mühendislik fakültesi, 4 öğrenci hukuk fakültesi, 6 öğrenci öğretmenlik ve 2 öğrenci ilahiyat fakültesi, 5 öğrenci fen edebiyat fakültesi ve 13 öğrenci de diğer bölümlerde eğitim görmeye hak kazandı.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürü Bayram Alış; öğrencileri tebrik ederek, ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları'ndaki hem öğrenci sayısında hem de başarı oranlarında artış olduğunu söyledi.

Bu yıl kurslara katılan 36 öğrencinin hedeflerine ulaştığını belirten Elbistan Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürü Bayram Alış ise, öğrencilere en iyi eğitimi vermek için çaba gösterdiklerine dikkati çekti.

Bu kursların açılmasında ve verilmesinde büyük emeği olan idareci ve öğreticilere teşekkür eden Alış, "Kurslarımız, üniversiteye hazırlanan adaylar için önemli bir fırsat. Gençlerimize, branş öğretmenleri eşliğinde en iyi eğitimi vermek için canla ve başla çalışıyoruz. Onları başarıya götürecek yolda katkı sunmak en büyük görevimiz. Bu bilinçle gençlerimizin her zaman yanındayız. Onların başarısı, bizim de en büyük gurur kaynağımız. Hepsini tebrik ediyor ve akademik hayatlarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Alış, 2022-2023 eğitim öğretim yılında destekleme yetiştirme kurslarının açılacağını ve öğrencilerin 27 Ağustos - 2 Eylül 2022 tarihleri arasında HEM'e başvurabileceklerini de sözlerine ekledi.

17 Ağu 2022 - 17:27 - Güncel