Cemevinden aşure programına davet

Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şube Başkanı Ali Rıza Cimikoğlu, geleneksel Aşure Günü programını 18 Ağustos Perşembe günü düzenleyeceklerini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şubesi, Muharrem ayı ve Aşure Günü dolayısıyla 18 Ağustos Perşembe günü bir etkinlik düzenleyecek.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Elbistan Şube Başkanı Ali Rıza Cimikoğlu, her Muharrem ayında geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliğinin bu yıl ki buluşmasına tüm Elbistanlıları davet etti.

Perşembe günü saat 11.00’de başlayacak programa Garip Dede’nin yanı sıra Cengiz Demir’in de ezgilerle katılacağını belirten Cimikoğlu, “Muharrem ayında matem tutmanın adaletten, haktan ve şereften yana olmaktır. 1342 yıldan beri Kerbala’da mübareklerin çocukların, bebeklerin, kadınların ve erkeklerin yaşadığı acıyı yaşayarak yas tutuyoruz. O insanlara karşı vefa borcumuzu ödemek için yas-ı matemi tutuyoruz. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz programa ve aşure lokması dağıtımına tüm hemşerilerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

 

16 Ağu 2022 - 17:26 - Güncel