Fore kazık çalışması sürücüler için çileye dönüştü

Pınarbaşı Caddesi ile Çeçenistan Caddesi’ni bağlayan köprünün fore kazık çalışmaları nedeniyle kapatılması, mesire alanının çevresinde trafik yoğunluğuna neden oluyor.

Fore kazık çalışması sürücüler için çileye dönüştü
Haber albümü için resme tıklayın

 

Özellikle de akşam saatlerinde mesire alanın batı bölümünde piknikçilerin de araç park etmesiyle birlikte tek şeridin kapanması, sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( KASKİ), Kaynarca Terfi İstasyonu ile Ceyhan Nehri arasına kesişen fore kazık çalışmasının 2.etabını hayata geçirdi. Çalışmalar kapsamında Pınarbaşı Caddesi’nde 160 metre uzunluğunda kesişen fore kazık uygulaması yapılacak. Bu çalışmalar süresince trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Pınarbaşı Caddesi ile Çeçenistan Caddesi’ni birbirine bağlayan Ceyhan Nehri üzerindeki köprü, ulaşıma kapatıldı.

Uygulamada; Pınarbaşı Caddesi’nden Çeçenistan Caddesi’ne devam etmek isteyen sürücüler, mesire alanının çevresinden dolaşabilecek. Yine, Çeçenistan Caddesi istikametinden Pınarbaşı Caddesi’ne geçişler de mesire alanı çevresinden yapılabilecek. Sürücüler, Kerkük Caddesi ile Semerkant Caddesi’ni de alternatif olarak kullanabilecek.

Çalışmalar, özellikle Çeçenistan Caddesi’nden Pınarbaşı Caddesi, mesire alanı ile Yeşilyurt Mahallesi’ne ulaşımı güçleştirdi. Araç sayısının artmasıyla birlikte özellikle akşam saatlerinde Pınarbaşı mesire alanının batı kesiminde trafik tıkanma noktasına geliyor. Geçiş için dakikalarca beklemek zorunda kalan sürücüler ise, yolda araç parkına izin verilmemesini istiyor.

Yolu kullanmanın çileye dönüştüğünü belirten vatandaşlar, yetkililerin bu bölgede yoğunlaşan trafiği alternatif güzergahlara yönlendirmek için önlem almasını talep ediyor.  

13 Ağu 2022 - 17:50 - Güncel