Sokak köpekleri için hayvan bakımevi konusu masaya yatırıldı

Elbistan’da, sürü halinde gezen ve zaman zaman da vatandaşlara saldırdığı bilinen sokak köpekleri için hayvan bakımevi oluşturulmasına yönelik İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı yapıldı.

Sokak köpekleri için hayvan bakımevi konusu masaya yatırıldı
Haber albümü için resme tıklayın

 

Toplantı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında, Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Coşkun, “Malum yaz mevsimindeyiz ve önümüz kış.  Mevsim şartları sebebiyle beslenme ve barınak bulmakta zorluk çeken sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması hepimizin ortak vazifesidir. Ayrıca vatandaşlarımız için tehdit oluşturan sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilite edilmesi de önemli bir husustur. Bu hususlarda Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğümüzün sunumları çerçevesinde sizlerin de görüşlerine başvurarak alınması gereken tedbirleri değerlendirip, üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi konusunda kurumlarımız ve paydaşlarımızın bilgilendirilmesi noktasında gerekli kararları alacağız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 Toplantıda, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu, şehir merkezinde ve ilçelerde hayvan bakımevleri oluşturulması ile ilgili konular değerlendirildi.

 Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğünün sunum yaptığı toplantı, kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin ele alınması ile sona erdi.

13 Ağu 2022 - 17:35 - Güncel